Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku

Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku
Policjanci z zamojskiej komendy w piątek (9.01) odwiedzili stok narciarski w Jacni. Sprawdzili, czy uczestnicy zimowego szaleństwa, zarówno dzieci, jak i dorośli, znają podstawowe zasady bezpiecznego zachwiana na stoku.

W ramach akcji Biura Prewencji Komendy Głównej Policji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” informowali miłośników zabaw na śniegu jak bezpiecznie zachowywać się na stokach. Przypominali o obowiązku jeżdżenia w kasku (do 16 roku życia) oraz o zakazie uprawiania narciarstwa lub snowboardingu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających. Policjanci rozdawali również informatory zawierające Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz numery telefonów ratunkowych.

Z uwagi na duże zainteresowanie sportami zimowymi Komenda Głównej Policji organizuje dla dzieci i młodzieży konkurs plastyczny pod hasłem „Stok nie jest dla bałwanów”. Uczestnictwo w konkursie jest bardzo proste. Należy wykonać pracę plastyczną (dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych). Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia można znaleźć na internetowej stronie: policja.pl w zakalce bezpieczeństwo na stoku. Prace plastyczne należy nadsyłać do 5 marca na adres Komendy Głównej Policji.
 


 

Małgorzata Kryk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe