Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

„ZŁOTY KIELICH” DLA MICHAŁA SZCZYBYŁO

W Częstochowie zakończył się II Turniej Warcabowy o „Złoty Kielich” (8-11.02.2018). Z powodzeniem wystąpili tam warcabiści Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Libero” Basznia Dolna Ludowego Klubu Sportowego „Unia” w Horyńcu-Zdroju oraz Stowarzyszenia Gier Umysłowych „Czarni” Oleszyce.

W klasyfikacji generalnej wygrał Michał Szczybyło (MUKS „Libero”) przed Jakubem Gazda (LKS „Unia”) i  Marcinem Chęsiakiem (OKS „Sokół” Wrocław). Kolejne miejsca w pierwszej 10-tce zajęli: Grigorii Saienko (Ukraina), Jagoda Bajkowska (OKS „Sokół”), Bartosz Mazurowski (OKS „Sokół”),  Zenon Wesołowski (UKS „Lokator” Gniezno), Jakub Stacewicz (LKS „Olymp” Błonie), Szymon Polinceusz (LKS „Grom Złota Dama” Poczesna) i Katarzyna Pisarska (UKS „Roszada” Lipno). W gronie 52 zawodników startowali również zawodnicy z Ukrainy i Czech. Bardzo dobrze zaprezentowali się w turnieju młodzi zawodnicy naszego okręgu. W kategorii do lat 10 cztery czołowe miejsca zajęli: Filip Kalmuk (SGU „Czarni”), Norbert Ludwik, Mateusz Hanasiewicz i Wiktoria Haliniak (wszyscy MUKS „Libero”). W kategorii do lat 17 drugie miejsce zajęła Zuzanna Bosak („Libero”). Zawodnicy zdobyli także wyższe kategorie warcabowe: Zuzanna Bosak – I, Wiktoria Haliniak – III i Filip Kalmuk – III.