Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Konferencja Roztoczańskiego Parku Narodowego

,,Poznanie i popularyzacja różnorodności biologicznej Roztocza – regionu pogranicza przyrodniczo-kulturowego” - to tytuł konferencji jaka odbyła się (29.08.2016) w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu.
Konferencja Roztoczańskiego Parku Narodowego

Konferencja była podsumowaniem projektu realizowanego przez RPN w okresie ostatnich dwóch i pół roku  skierowanego do mieszkańców Roztocza, Lubelszczyzny oraz turystów. Mówi Andrzej Tittenbrun, dyr. Roztoczańskiego Parku Narodowego.

POSŁUCHAJ

Spot reklamowy emitowany w telewizjach regionalnych, wystawa ,,Roztocze”, wystawa plenerowa dotycząca Roztoczańskiego Parku Narodowego, wydawnictwa m. in. monografia Roztocza pod tytułem ,,Roztocze-przyroda i człowiek”, oraz nowa strona internetowa - to tylko niektóre zadania zrealizowane w ramach projektu. Mówi o nich Tadeusz Grabowski zastępca dyrektora RPN.

POSŁUCHAJ

Wielkim sukcesem było wydanie oprócz monografii Roztocza także mapy przyrodniczo-turystycznej ,,Roztocze. Różnorodność przyrodnicza i dziedzictwo kulturowe”.

POSŁUCHAJ

Pracownicy RPN przygotowali także pakiet edukacyjny ,,Bioróżnorodność wokół nas”, który jest skierowany do nauczycieli zajmujących się edukacją ekologiczną z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.

POSŁUCHAJ

Małgorzata Tronkowska - starszy specjalista do spraw edukacji w RPN podsumowała Dni Otwarte RPN, które co roku gromadzą zainteresowanych przyrodą Roztocza z całej Polski.

POSŁUCHAJ

Paweł Marczakowski - kierownik działu Społecznych funkcji parku - opowiedział nam o  konkursach skierowanych głównie do dzieci i młodzieży, podnoszących ich wiedzę o przyrodzie, a realizowanych w ramach projektu.

POSŁUCHAJ

Projekt ,,Poznanie i popularyzacja różnorodności biologicznej Roztocza – regionu pogranicza przyrodniczo-kulturowego” realizowany przez Roztoczański Park Narodowy korzystał z dofinansowania pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszu EOG. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze