×
Wtorek, 18.12.2018, imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Dar Juniora dla Seniora -Jałmużna Wielkopostna

  • 6.03.2018, 00:47 (aktualizacja 06.03.2018 22:28)
Dar Juniora dla Seniora -Jałmużna Wielkopostna
Trwa 23. edycja ogólnopolskiej akcji „Jałmużna Wielkopostna”.

To ekumeniczna akcja charytatywna organizowana przez Caritas Kościoła Katolickiego, Eleos Kościoła Prawosławnego oraz Diakonię Kościoła Ewangelickiego. Jak co roku w ogólnopolską akcję włącza się Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
 

Jak informuje Aneta Tryniecka, diecezjalny koordynator wolontariatu Caritas, tegoroczne środki finansowe zebrane podczas akcji trafią do osób starszych i chorych.

Podczas tegorocznej edycji do różnych szkół i parafii na terenie całego kraju trafiło 650 tysięcy Skarbonek Wielkopostnych. Zadaniem młodych ludzi należących do SKC w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, oprócz przeprowadzenia zbiórki jest znalezienie wśród swojego otoczenia osoby potrzebującej – dodaje Aneta Tryniecka.

„Jałmużna Wielkopostna” to mała ofiara, która przybiera formę dobrowolnej rezygnacji z przyjemności materialnej lub poświęcenia czasu na wysłuchanie, wsparcie i zrozumienie drugiej osoby.

Do „Jałmużny” można również dołączyć wysyłając charytatywny SMS z hasłem POMAGAM pod numer 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT) lub dokonując wpłaty do tzw. „Wirtualnej Skarbonki”, czyli na konto Caritas Polska z dopiskiem „Jałmużna Wielkopostna”.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe