Poniedziałek, 20.08.2018, imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela

VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę 1-2.06.2018 r.

  • 9.03.2018, 10:06 (aktualizacja 06.06.2018 14:32)
  • Administrator
VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę 1-2.06.2018 r.
W dniach 1-2 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium jak co roku przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie wspólnot Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół, świat i Ojczyznę opiece Matki Bożej. Będzie to już szóste czuwanie żywych róż różańcowych przed wizerunkiem Królowej Polski.

Żywy Różaniec jest wspólnotą założoną przez sługę Bożą Paulinę Jaricot w 1826 r. w Lyonie, zatwierdzoną przez papieża Grzegorza XVI. W Polsce praktyka Żywego Różańca stała się znana już pod koniec XIX w. Od kilku lat Stowarzyszenie Żywy Różaniec ma swój statut, zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski.

Dziś w prawie każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota Żywego Różańca. Jej członkowie, modląc się w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, każdego dnia oplatają modlitwą różańcową cały Kościół i świat, a przede wszystkim tych, którzy najbardziej modlitwy potrzebują.

W roku wyjątkowej rocznicy stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę hasłem pielgrzymki są słowa św. Jana Pawła II Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja.

Spotkanie rozpocznie się w piątek 1 czerwca Apelem jasnogórskim w kaplicy cudownego obrazu, po którym nastąpi modlitewne czuwanie, które zakończymy Eucharystią. W sobotę zaczniemy o godz. 9:30 przed szczytem jasnogórskim. Oprócz wspólnej modlitwy, w której nie zabraknie oczywiście modlitwy różańcowej, będzie także możliwość wysłuchania konferencji prof. Krzysztofa Ożoga Odnowa moralna narodu drogą do jego niepodległości.

Pielgrzymkę zakończy uroczysta Msza święta o godz. 12:00, której będzie przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

Ci, którzy wypraszają Boże łaski dla świata, Polski, swoich parafii, wspólnot, konkretnych ludzi, są nieocenionym skarbem. Ich wytrwała modlitwa, często niewidoczna, ukryta, zanoszona w cichości serca, nie tylko jest miła Bogu, ale przede wszystkim jest umocnieniem całego Kościoła. Warto do nich dołączyć i modlić się wspólnie, a wspaniałą okazją do tego będzie VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę w dniach 1-2 czerwca 2018 r.

administrator_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe