×
Wtorek, 18.12.2018, imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Tak.Pomagam! w Oleszycach

  • 12.03.2018, 10:28
Tak.Pomagam! w Oleszycach Piotr Magura
Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ponownie udowodnili, że są gotowi nieść pomoc potrzebującym.

Młodzi ludzie po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską akcję „Tak. Pomagam” organizowana przez Caritas Polska. W miniony piątek (09.03) i sobotę (10.03) wolontariusze w czerwonych koszulkach pełnili „służbę” w wyznaczonych sklepach prowadząc zbiórkę żywności. SKC z Oleszyc od początku swojej działalności angażuje się w tą akcję – informuje Piotr Magura, opiekun koła.

Kilka słów o jak tym przebiegała akcji powiedziała Julia pochodząca z Ukrainy, która należy do oleszyckiego koła.

Zbiórkę żywności w Oleszycach prowadziło również SKC działające przy miejscowym, Publicznym Gimnazjum Orła Białego. Opiekunem jest s. Stanisława, z Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Felicjanek, która podkreślała ogromna chęć niesienia pomocy przez młodych ludzi.

Działalność w wolontariacie niesie ze sobą również pewną naukę – dodaje s. Stanisława.

Julia, 14-letnia uczennica ze SKC w Publicznym Gimnazjum Orła Białego po raz trzeci bierze udział w akcji "Tak. Pomagam!'

W tegorocznej akcji "Tak. Pomagam! SKC" działającym w Oleszycach udało się zebrać 650 kg.

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe