×
Poniedziałek, 10.12.2018, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Kobiety w Lasach Państwowych

  • 12.03.2018, 11:45 (aktualizacja 13.03.2018 09:15)
Kobiety w Lasach Państwowych J. Gutkowska
Kobieta według przyjętych stereotypów jest słabszą płcią, którą charakteryzuje delikatność, subtelność i opiekuńczość. Najlepiej sprawdzająca się w roli matki, opiekunki czy nauczycielki. Jednak we współczesnym świecie udowadniają, że doskonale radzą sobie również w zawodach typowo męskich, gdzie ceniona jest siła, odwaga i zdecydowanie.

Przykładem mogą być kobiety zatrudnione w Lasach Państwowych, które zajmują m.in. stanowiska podleśniczych. W Nadleśnictwie Lubaczów w tym zawodzie pracują dwie panie: Magdalena Szczybyło oraz Katarzyna Marko, które jak podkreśla Tadeusz Pryjma, inżynier Nadzoru Obręb Horyniec-Zdrój, każdego dnia „dotrzymują kroku” mężczyznom.

Jakie czynności należą do obowiązków podleśniczego? O tym w rozmowie z Alicją Magurą mówiła Katarzyna Marko, podleśniczy Leśnictwa Młodów.

Choć panie doskonale wywiązują się ze swoich obowiązków to, jak informuje Magdalena Szczybyło, podleśniczy Leśnictwa Werchrata trudno jest zmienić obraz leśnika przypisany mężczyznie.

Zdarzają się sytuacje, gdzie ludzie różnie reagowali na widok kobiety na stanowisku podleśniczego - dodaje Magdalena Szczybyło.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z pracownikami Nadleśnictwa Lubaczów na temat Kobiet pracujących w Lasach Państwowych, którą można znaleźć w zakładce Audycje/Lasy na Kresach.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe