×
Poniedziałek, 10.12.2018, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Kukliński – Polska Samotna Misja

  • 10.04.2018, 11:46
Kukliński – Polska Samotna Misja
Był postacią barwną i tragiczną jednocześnie. Jack Strong, Mewa, czyli Ryszard Kukliński jest bohaterem wystawy, którą jeszcze do piątku można oglądać w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu.

Uroczyste otwarcie ekspozycji pt. „Generał Kukliński – Polska Samotna Misja” odbyło się wczoraj. Wydarzenie zorganizował Klub Służby Niepodległej w Lublinie wraz z Izbą Pamięci Generała Kuklińskiego, a partnerem jest Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Lublinie.

Oprócz obejrzenia unikalnej kolekcji zdjęć i dokumentów związanych z działalnością Ryszarda Kuklińskiego, uczestnicy spotkania mogli wysłuchać prelekcji na temat jego dokonań. Wygłosił ją kustosz Izby Pamięci Generała Ryszarda Kuklińskiego.

Konspiracyjna działalność Ryszarda Kuklińskiego jest najważniejszą misją wywiadowczą XX w. - podkreśla Jan Łada.

W otwarciu wystawy wzięła udział liczna grupa uczniów zamojskich szkół.

Ekspozycja wpisuje się w cykl wystaw poświęconych generałowi Kuklińskiemu, które jak podkreślają organizatorzy cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Lubelszczyzny.

Przypominamy, że wystawa pt. „Generał Kukliński – Polska Samotna Misja” będzie prezentowana w w Delegaturze Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu już tylko do 13 kwietnia.

 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe