×
Poniedziałek, 10.12.2018, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

Biłgoraj. Konferencja katechetyczna

  • 14.04.2018, 13:45
Biłgoraj. Konferencja katechetyczna
Siostry zakonne i katecheci świeccy wzięli  udział w wiosennej konferencji katechetycznej, która odbyła się (14.04) w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju.

Spotkanie rozpoczęło się od Eucharystii, której przewodniczył dyrektor Domu Księży Seniorów w Biłgoraju, ks. Krzysztof Portka, który już na wstępie podkreślał ogromną rolę katechetów w szkole:

O znaczeniu takich spotkań informuje dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Zamościu, ks. Robert Strus:

Druga część wydarzenia miała miejsce w auli franciszkańskiej, gdzie konferencję na temat modlitwy różańcowej na katechezie, poprowadził diecezjalny Moderator Żywego Różańca, ks. Julian Brzezicki. Jak wyjaśnia ks. Strus, modlitwa różańcowa powinna być stale upowszechniana wśród młodych ludzi:

Ks. Robert Strus wyraża swoją radość z tego, że katecheci chcą uczestniczyć w takich konferencjach i chętnie na nie przybywają:

Dorota Kiełbasa, katechetka w Szkole Podstawowej w Woli Dereźniańskiej tłumaczy, dlaczego te spotkania są dla niej ważne:

Konferencje katechetyczno-metodyczne dla osób świeckich i sióstr zakonnych są już tradycją w naszej diecezji i w tegorocznej edycji wiosennej odbyły się również w Lubaczowie, Zamościu, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim.

Zdjęcia (13)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe