Niedziela, 22.04.2018, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

140 osób w biblijnym maratonie

140 osób w biblijnym maratonie
16 kwietnia w Tomaszowie Lubelskim odbył się maraton biblijny w którym wzięło udział 140 mieszkańców Tomaszowa

II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego rozpoczęliśmy Tydzień Biblijny. Z tej okazji w parafii pw Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim 16 kwietnia odbył się maraton biblijny, podczas którego 140 osób czytało przez cały dzień 4 księgi Starego Testamentu. Proboszcz parafii, ks. prał. Czesław Grzyb przyznał, że podziwia odwagę osób czytających publicznie Pismo Święte.

Wśród czytających był także dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim, Jarosław Korzeń, który przyznał, że Stary Testament nie jest łatwą częścią Pisma Świętego.


Dzieci i młodzież, które czytały Pismo Święte podczas maratonu biblijnego stwierdziły, że jest to dla nich prawdziwy zaszczyt.

Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty a także wspólnie podzielili czekoladowy tort, który według ks. prał. Czesława Grzyba także miał stać się elementem jednoczącym mieszkańców Tomaszowa. Przypomnijmy, że maraton biblijny w Tomaszowie Lubelskim odbył się już po raz czwarty. 

Ewa Monastyrska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe