Niedziela, 27.05.2018, imieniny: Amandy, Jana, Juliana

Pełno(s)prawni

Pełno(s)prawni
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za Krokiem w Zamościu w środę (09.05) na płycie Rynku Wielkiego zorganizowało imprezę sportową pod nazwą „Pełno(s)prawni”.

Wydarzenie wpisało się w obchody niedawno obchodzonego Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Kamil Kabasiński ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za Krokiem w Zamościu przyznał, że z tej okazji pracownicy oraz podopieczni chcieli zaprezentować dyscypliny paraolimpijskie.

Podopieczni Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu już po raz drugi rozegrali mecz siatkówki na siedząco, a ich rywalem byli reprezentanci Urzędu Miasta Zamość.



Ważnym wydarzeniem dla Stowarzyszenia było podpisanie umowy dotyczącej współpracy i promowania sportu z Fundacją KS Hetman Zamość.

W trakcie wydarzenia na płycie Rynku Wielkiego wszyscy zainteresowani mogli zapoznać się z zasadami gry w boccie, ponieważ w tej dyscyplinie paraolimpijskiej podopieczni stowarzyszenia osiągają wysokie wyniki nie tylko w Polsce, ale również w Europie.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za Krokiem w Zamościu stara się rozwijać u swoich podopiecznych pasje w każdej dziedzinie.


Na Rynku Wielkim publiczności zaprezentowane zostały także akrobacje z piłką nożną, czyli pokaz freestyl football.

 

 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe