Piątek, 24.05.2019
 

ASF - wyzwanie XXI wieku

Podziel się:
Oceń:
17.07.2018, 15:24

Rośnie liczba ognisk Afrykańskiego Pomoru Świń na Lubelszczyźnie. Z tego powodu NSZZ RI Solidarność (czyt. Solidarność Rolników Indywidualnych) zorganizował jedno z pierwszych spotkań dedykowanych tej chorobie. W sali konferencyjnej Ochotniczych Hufców Pracy w Zamościu przeprowadzono (16.07) konferencję pt. „ASF – wyzwanie XXI wieku”. Otworzyła ją przewodnicząca związku Teresa Hałas.

Pierwszym z prelegentów był Pan prof. Krzysztof Niemczuk - Dyrektor Instytutu Badawczego w Puławach. Następnie wystąpił Pan Piotr Barszcz - starszy specjalista z Głównego Inspektoratu Weterynarii, który reprezentował Głównego Lekarza Weterynarii. Na pytania rolników odpowiadał również Paweł Piotrowski - Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii oraz Andrzej Łacic - Przewodniczący Okręgowy PZŁ w Lublinie, a także Senator RP Jerzy Chróścikowski.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.