Poniedziałek, 21.01.2019

Goraj. Królowej Polski śpiewajmy!

  • 15.10.2018, 10:37 (aktualizacja 15.10.2018 10:40)
  • Joanna Ferens
Goraj. Królowej Polski śpiewajmy!
Już po raz ósmy w kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła  w Goraju odbył się (14.10) Koncert Pieśni Maryjnej i Patriotycznej  „Królowej Polski Śpiewajmy” z udziałem Chórów Ziemi Biłgorajskiej i Zamojskiej.

Mieszkańcy Goraja w szczególny sposób oddają cześć Matce Bożej – wyjaśnia prezes Chóru „NOSTER” z Goraja, Tomasz Pąk:

Kulturoznawca i mieszkaniec Goraja, Andrzej Szarlip tłumaczy, iż koncerty mają już swoją tradycję i gromadzą licznie przybywających parafian i gości:

Andrzej Szarlip dodaje, że to wydarzenie ma ogromną rolę kulturotwórczą na tym terenie:

Proboszcz parafii w Goraju, ks. Tadeusz Bastrzyk podkreśla, że setna rocznica odzyskania niepodległości musiała się wpisać w gorajskie koncerty chórów, zaś tematyka maryjna została poszerzona o aspekt patriotyczny:

W tegorocznym koncercie wzięli udział:  Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej „Echo” pod dyrekcją Pawła Stelmacha, Chór parafii p.w. św. Jana Nepomucena i Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury we Frampolu pod dyrekcją Anny Kajdzik, Chór kameralny parafii p.w. św. Jerzego w Biłgoraju pod dyrekcją Zbigniewa Bilińskiego, Chór „CORDIS” parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju pod dyrekcją Józefa Wajraka, Chór Ziemi Zamojskiej „CONTRA” pod dyrekcją Katarzyny Wasilewskiej, Chór „Cantate Deo” parafii p.w. św. Marii Magdaleny w Biłgoraju pod dyrekcją Ireneusza Pietrzniaka oraz Chór „NOSTER” parafii p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Goraju pod dyrekcją Diany Adamskiej.

Organizatorami koncertu byli: Chór „NOSTER” parafii p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Goraju, Gminny Ośrodek Kultury w Goraju oraz Wójt Gminy Goraj.

 

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (17)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe