Niedziela, 20.01.2019

Majdan Stary. Przelana krew daje życie!

  • 28.10.2018, 18:56
  • Joanna Ferens
Majdan Stary. Przelana krew daje życie!
Kolejna akcja poboru krwi zorganizowana w Majdanie Starym odbyła się (28.10) z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pod hasłem „Przelana krew daje życie”.

Dlaczego ta akcja jest wyjątkowa – wyjaśnia kierownik biłgorajskiego Oddziału PCK i współorganizator akcji, Edward Kurzyna:

Podczas październikowej akcji została przekroczona liczba stu litrów krwi oddanej w tym roku. Tą wyjątkową liczbę przekroczył mieszkaniec Hedwiżyna, Marcin Sprężyna, który wyjaśniał, co motywuje go do bycia honorowym krwiodawcą:

Na tę wyjątkową akcję przyjechała doktor Elżbieta Puacz, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. W rozmowie nie ukrywała ona swojego wzruszenia, a także ogromnego uznania dla tutejszych krwiodawców:

Dyrektor Puacz dodała, że wyjątkowością tej akcji jest uczenie młodego pokolenia patriotyzmu i odpowiednich postaw i zachowań:

Szczególne słowa podziękowania dla honorowych dawców krwi skierował inicjator i pomysłodawca akcji poboru krwi w Majdanie Starym, ks. Adrian Borowski:

W akcję zaangażowały się także harcerki z  V Tarnogrodzkiej Drużyny Harcerek „Agape” im. Ireny Sendlerowej, które przygotowały warsztaty i pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. Co prezentowały harcerki, wyjaśnia Amelia Kusiak:

Na akcję zgłosiło się 101 chętnych do oddania krwi, zaś krew oddało 87 dawców.

Akcja poboru krwi została zorganizowana przez Parafię pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym, Szkołę Podstawową im. Zofii Krawieckiej w Majdanie Starym oraz PCK Oddział w Biłgoraju

Katolickie Radio Zamość objęło nad akcją patronat medialny.

Joanna Ferens

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe