Sobota, 24.08.2019

56. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego

  • 10.05.2019, 14:20 (aktualizacja 11.05.2019, 15:40)
  • Joanna Suszko
 56. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego
W IV Niedzielę Wielkanocną (12.05) przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynającą 56. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego

W orędziu na ten dzień Ojciec Święty Franciszek nawiązał do synodu biskupów na temat młodzieży oraz Światowych Dni Młodzieży w Panamie. 'Każdy z nas mierzy się z pragnieniami niesionymi w sercu, angażuje się w działania, które – jak ufa – okażą się owocne, wyrusza na morze wielu możliwości, poszukując właściwego kursu, który mógłby spełnić jego pragnienie szczęścia” – napisał. Orędzie nosi tytuł: 'Odwaga podjęcia ryzyka ze względu na obietnicę Boga”.

List na Niedzielę Dobrego Pasterza do wiernych naszej diecezji kieruje także rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Podkreśla w nim, że to 'małe wspólnoty są miejscem, gdzie młody człowiek rozpoznaje własne powołanie (...) Od tego jaką atmosferę tworzymy w naszym środowisku, jakie wartości promujemy, zależy to, czy zalążek powołania rozwinie się w młodym człowieku, czy też zostanie stłumiony zgiełkiem, złośliwymi komentarzami, niezbyt mądrą krytyką. To ilu powołanych odpowie pozytywnie Bogu, zależy w jakiejś mierze od tego, z jakim szacunkiem wierni mówią o Kościele, jak się angażują w życie parafii, którym mediom wierzą, jakimi treściami się karmią. (...) W największym stopniu jednak liczba powołań zależy od naszej modlitwy'.

Pamiętajmy w trwającym tygodniu w naszych modlitwach o osobach rozeznających swoje powołanie.

 

Joanna Suszko
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe