Sobota, 24.08.2019

Biłgoraj. Finał Wojewódzki OMTTK

  • 11.05.2019, 12:13
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Finał Wojewódzki OMTTK
Finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego PTTK odbył się (10-11.05) w Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju.

Jest to już 47 edycja turnieju, który od prawie pół wieku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, kształtując w nich wszechstronny rozwój w zakresie krajoznawstwa, terenoznawstwa, pierwszej pomocy, znajomości roślin, zwierząt, geografii i historii.

Przygotowania do konkursu trwają bardzo długo i wymagają od uczniów wiele pracy - wyjaśnia opiekun drużyn z Aleksandrowa, Tadeusz Maciocha:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzięki udziałowi w turnieju można się rozwijać i poszerzać swoją wiedzę w wielu dziedzinach – potwierdza jedna z uczestniczek, Martyna Żarska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestnicy rywalizowali w trzyosobowych zespołach i mają przed sobą część teoretyczną i praktyczną. Na początek mieli do rozwiązania test turystyczno - krajoznawczy zawierający 100 pytań. W części praktycznej był do pokonania rowerowy tor przeszkód, turystyczny marsz na orientację, turystyczne ABC (rozpoznawanie roślin, atrakcje turystyczne województwa podlaskiego, gra azymutowa, rzut do celu), ocena praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy i korzystania z zawartości apteczki oraz ocena uprawnień i odznak turystycznych PTTK.

Joanna Ferens
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe