Sobota, 24.08.2019

100-lecie parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Kosobudach

  • 15.05.2019, 09:04
  • Joanna Suszko
100-lecie parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Kosobudach
Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Kosobudach w tym roku przeżywa jubileusz stulecia swojego istnienia.

Jeszcze w czasie I wojny światowej miejscowa ludność podejmowała działania, by w Kosobudach stanął kościół katolicki. Na finał tych starań trzeba było poczekać do 1919 roku – mówi proboszcz parafii ks. Józef Zwolak.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Parafia powstała z połączenia parafii Wielącza i Krasnobród. W stuletniej historii, niezwykle trudnym okresem dla parafii i jej mieszkańców był czas II wojny światowej – dodaje ks. Zwolak.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W najbliższą niedzielę (19.05) parafia w Kosobudach świętować będzie uroczystości odpustowe ku czci swojego patrona, św. Andrzeja Boboli. Będą one połączone z centralnymi obchodami jubileuszu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, że Mszę św. w niedzielę 19 maja o godz. 12:00 pod przewodnictwem biskupa Mariana Rojka będziemy transmitować na naszej antenie. Także w niedzielę o godz. 11:10 zapraszamy do wysłuchania rozmowy z proboszczem, ks. Józefem Zwolakiem na temat historii parafii w Kosobudach.

 

Joanna Suszko
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe