Sobota, 24.08.2019

Dewajtis IX Zamojskie Dni Kresowe

  • 15.05.2019, 07:59 (aktualizacja 15.05.2019, 08:05)
  • Łukasz Kot
Dewajtis IX Zamojskie Dni Kresowe
Spotkania z podróżnikami i przyrodnikami, prezentacje, degustacje potraw, projekcje filmów.

Dewajtis IX Zamojskie Dni Kresowe odbędą się w dniach 20-22.05 w Zamościu. Pierwszego dnia w poniedziałek (20.05.2019) o 16.30 w Restauracja Corner Pub przyrodnik Krzysztof Wojciechowski zaprezentuje referat i prezentację pt. ,,Śladami Kajetana hrabiego Kickiego'. Następnie będzie miała miejsce degustacja potraw kresowych przygotowanych przez restaurację zaś około 17:45 wyemitowany zostanie filmu pt. 'Naturalnie … Nie ma jak Lubelskie” w reż. Jana Walencika. Przewidziano także konkurs kresowy z nagrodami od Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych. O programie drugiego dnia opowiada Łukasz Kot organizator Zamojskich Dni Kresowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trzeciego dnia w środę (22.05.2019) w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana o godz. 16:00 będzie miał miejsce występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu pod kierunkiem pani Agnieszki Frykowskiej. Następnie zostanie otwarta wystawy Łukasza Kota pt. ,,Rzyczki hrabiego Kickiego dziś”. Kolejnym punktem będzie emisja reportażu radiowego ,,Rzyczki to była duża wioska”. Na koniec przewidziano konkurs kresowy z nagrodami ufundowanymi przez Civitas Christiana.  Wstęp na wydarzenia jest wolny.

 

Łukasz Kot
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe