Sobota, 24.08.2019

Prof. Bonawentura Maciej Pawlicki

  • 15.05.2019, 08:57 (aktualizacja 15.05.2019, 09:05)
  • Łukasz Kot
Prof. Bonawentura Maciej Pawlicki Łukasz Kot
Jeden z najbardziej zaangażowanych w renowację Starego Miasta w Zamościu.

W dniu 08.05 odbył się pogrzeb prof. Bonawentury Macieja Pawlickiego, Honorowego Obywatela Miasta Zamość. Profesor Pawlicki od wielu lat był związany z Zamościem. Uczestniczył w prowadzonych przez prof. Wiktora Zina badaniach architektonicznych miasta. Był autorem monografii ,,Kamienice mieszczańskie Zamościa”. Często odwiedzał ,,Perłę Renesansu” i wspominał swój ,,romans z Zamościem”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Profesor Pawlicki to jedna z najbardziej zasłużonych osób w renowację Starego Miasta w Zamościu. W 2019 roku, jako wyraz wdzięczności za rozsławianie miasta oraz za działalność artystyczną, architektoniczną i konserwatorską zabytków Miasta Zamość, na wniosek Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Rada Miasta Zamość przyznała Profesorowi Tytuł Honorowego Obywatela Zamościa. Profesor Maciej Pawlicki został pochowany na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie

 

Łukasz Kot
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe