Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Pucharu Polski trafil do Chełma

Na stadionie zamojskiego OSiR wczoraj (12.06) rozegrany został Wojewódzkim Finał Pucharu Polski. Trybuny stadiony wypełnione były po brzegi kibicami, jednak wygrana dla gości padła w doliczonym czasie gry. Na stadionie nie zabrakło przewrotnych sytuacji i do końca gwizdka emocje kibiców były napięte.

Mecz był zaskakujący, bo w 88 minucie wojewódzkiego finału Pucharu Polski Chełmianka przegrywała z Hetmanem Zamość 1:2. W końcówce jednak wynik się zmienił i szalę na swoją korzyść ostatecznie przechylili goście ustanawiając wynik końcowy meczu 3:2. Pełna akcji była druga połowa meczu, kiedy w 73 minucie drugiego gola dla Hetmana zdobył Dawid Skoczylas. Kibice byli pewni wygranej jednak w doliczonym czasie gry Puchar dla Chełma zdobył Mateusz Kompanicki. W ramach wygranej piłkarze Artura Bożyka zdobyli 40 tysięcy złotych nagrody i mają prawo gry w rozgrywkach centralnych Pucharu Polski w przyszłym sezonie.

Hetman Zamość – Chełmianka Chełm 2:3 (1:1)

Bramki: Kanarek (41), Skoczylas (73) - Kotowicz (37), Koszel (89), Kompanicki (90+2).

Hetman: Amermajster – Kanarek, Żmuda, Dudek, Daszkiewicz (70 Kopyciński), Słotwiński, Buczek (88 Pęcak), Kycko (83 Pupeć), Rusiecki (46 Skoczylas), Oziemczuk.

Chełmianka: Osuch – Kwiatkowski, J. Niewęgłowski, Chodziutko (77 Myszka), Koszel, Uliczny, Czułowski, Kocoł, Kotowicz, Kompanicki, Szpak.