Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama OKO-MED Zamość

Święto Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca

‘Przyjaciele Oblubieńca’ obchodzili swoje diecezjalne święto wspólnoty, które tym razem odbyło się (15.06) w Sanktuarium Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Górecku Kościelnym. Święto to corocznie odbywa się w okolicach wspomnienia św. Jana Chrzciciela, który jest patronem Wspólnoty.  
Święto Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca

Asystent kościelny ‘Przyjaciół Oblubieńca’ w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, ks. Piotr Spyra wyjaśniał, jakie cele przyświecały organizacji spotkania:

POSŁUCHAJ

Święto rozpoczęło się od nabożeństwa czerwcowego i mszy św., sprawowanej w intencji Wspólnoty ‘Przyjaciół Oblubieńca’, gdzie wszystkich zebranych powitał proboszcz parafii w Górecku Kościelnym, ks. Jarosław Kędra. Z kolei wikariusz Parafii Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju, ks. Adam Malinowski w homilii zwrócił szczególną uwagę na jedność, która powinna być nieodłącznym elementem każdej wspólnoty:

POSŁUCHAJ

Po Eucharystii był czas na integrację i rozmowy przy wspólnym posiłku, zaś kolejnym punktem programu była konferencja, którą wygłosił ks. Piotr Spyra. W rozmowie tłumaczył on, iż głównym tematem wystąpienia było szeroko rozumiane pojęcie formacji:

POSŁUCHAJ

Święto wspólnoty to okazja do wzajemnego poznania się i spędzenia czasu w atmosferze życzliwości i przyjaźni – podkreślała Jolanta Niedźwiedzka z Łosińca:

POSŁUCHAJ

Ks. Jarosław Kędra wyrażał swoją wdzięczność wszystkim członkom Wspólnoty za przybycie do Górecka Kościelnego i wspólną modlitwę:

POSŁUCHAJ

Spotkanie zakończył koncert uwielbienia z posługą muzyczną zespołu z Parafii Chrystusa Króla w Biłgoraju. Było to również podsumowanie minionego roku formacyjnego. W tegorocznym święcie wspólnoty wzięło udział kilkaset osób, które przybyły z parafii w Górecku Kościelnym, Aleksandrowie, Goraju, Biłgoraju, Radzięcinie, Obszy, w Zamościu, Horyszowie Polskim, Skierbieszowie, Łosińcu. Przybyli również uczestnicy Seminarium Odnowy Wiary w Tomaszowie Lubelskim, Trzeszczanach, Łukowej, Biłgoraju i Księżpolu.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcjiAutor komentarza: HkdTreść komentarza: Wow, jestem na żywieniu pozajelitowym od dwóch lat, dobrze że taka poradnia będzie bliżejData dodania komentarza: 20.03.2024, 20:42Źródło komentarza: Otwarcie Pracowni Żywienia Pozajelitowego w ZamościuAutor komentarza: Maria CybulskaTreść komentarza: Jak przyjemnie było wysłuchać wypowiedzi wszystkich rozmówców Piękna historia mojej rodzinnej miejscowości oraz życia parafii i tradycji jakie są kultywowane Lubię tam wracać zawszeData dodania komentarza: 11.03.2024, 17:11Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w Parafii Jeziernia