Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Hetman Zamość zremisował z Radzyniem

Na inaugurację rozgrywek III lig Hetman w niedziele (11.08) na zamojskim stadionie zmierzył się z drużyną Orlęta Radzyń Podlaski, a wynik spotkania zakończył się remisem1:1.

Celem drużyny na ten sezon jest koncentracja i przygotowanie fizyczne. Podopieczni trenera jacka Ziarkowskiego w mikrocyklach, sparingach oraz okresie letnim dali z siebie bardzo dużo, aby udowodnić kibicom,ze najważniejszym celem w ligowych meczach jest zdobycie kompletu punktów. Pierwsza bramka padła w pierwszej połowie meczu. Dla Radzynia bramkę zdobył z rzutu wolnego strzelił Patryk Szymala, a wyrównującego gola po podaniu od Dawida Skoczylasa strzelił pod poprzeczkę Rafał Kycko. Drużyna Hetman zdobył jeden punkt i jak ocenił szkoleniowiec Ziarkowski pierwsze minuty w wykonaniu Hetmana były bardzo słabe. Zdaniem trenera warunki do rozgrywania tego typu meczów są słabe, co widać po długości trawy czy widocznych gołym okiem nierównościach. Mecz oglądało ponad 1800 kibiców, co potwierdza zainteresowanie piłką nożną.Warto dodać, że przed pierwszym gwizdkiem na murawie pojawili się Prezes LZPN Zbigniew Bartnik oraz Prezes ZOZPN Stanisław Pryciuk, którzy wręczyli drużynie Hetmana puchar za awans do III ligi. Wygrana Biało-zielono-czerwonych jest zwieńczeniem ciężkiej pracy, a dowodem na to jest I miejsce w ligowej tabeli. Tuz za Hetmanem II miejsce zajmuje Lublinianka Lublin, a trzecie Lewart Lubartów. Najbliższy mecz Hetman Zamość - Avia Świdnik kibice obejrzą na boisku przy ul. Sportowej 2 w Świdniku. Mecz rozpocznie się w czwartkowe popołudnie o godz. 17.00.

Hetman Zamość – Orlęta Radzyń Podlaski 1:1 (1:1)
Bramki: Rafał Kycko 37 – Patryk Szymala 1

Hetman: Sobieszczyk – Kanarek (69 Dudek), Żmuda, Kursa, Kopyciński (58 Koszel) – Skoczylas (86 Turczyn), Buczek, Kycko (90 Skiba), Olszak, Oziemczuk – Myśliwiecki (58 Daszkiewicz).

Orlęta: Nowacki – Szymala, Chyła, Kursa, Ciborowski – Sadowski (75 Kalita), Korolczuk (60 Sułek), Syryjczyk (65 Ilczuk), Gałązka (90 Rycaj), Renkowski – Nowak (55 Chmielewski).

Żółte kartki: Myśliwiecki, Olszak, Jakub Buczek – Chyła, Nowak
Widzów: 1800.
Sędziował: Michał Wasil (Lublin).