45 lat bukowskiej ‘Jarzębiny’

  • 23.11.2019, 22:14
  • Joanna Ferens
45 lat bukowskiej ‘Jarzębiny’
Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy ‘Jarzębina’ świętował (23.11) jubileusz 45-lecia swojego istnienia.

Na początku członkowie zespołu wraz z przybyłymi na uroczystość gośćmi modlili się w intencji jubilatów na mszy św. dziękczynnej, którą sprawował proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Bukowej, ks. Stanisław Ciupak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dalsza część wydarzenia miała miejsce w remizie OSP, gdzie już na samym początku Zespół ‘Jarzębina’ wystąpił z jubileuszowym koncertem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przedstawiono również przekrój działalności grupy w ciągu minionych 45 lat, a ‘Jarzębina’ naprawdę ma się czym pochwalić. Promują oni swoją miejscowość, nie tylko w lokalnej  społeczności, ale w całej Polsce, a nawet za granicą – podkreślała z uznaniem dyrektor GOK w Biłgoraju, Celina Skromak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Założycielka zespołu, Maria Jargieło wspominała początki powstawania ‘Jarzębiny’:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Maria Jargieło podkreślała, że najważniejsze teraz to sprawić, aby zespół trwał nadal i młodsze pokolenie zajęło się kontynuacją jego dorobku artystycznego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Cecylia Zygmunt działa w zespole blisko 40 lat i w rozmowie zaznaczała, że ten jubileusz to powód do dumy i ogromna satysfakcja:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z kolei Krzysztof Malec dodaje, że działalność zespołu to dla niego nieoceniona wartość i oderwanie od szarej rzeczywistości:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W stronę jubilatów popłynęło wiele życzeń, podziękowań i gratulacji m.in. od wójta Gminy Biłgoraj, Wiesława Różyńskiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Z koncertami wystąpiły również przybyłe na uroczystość gminne zespoły śpiewacze, zaś Zespół Śpiewaczy ‘Zorza’ z Dereźni zaprezentował widowisko zatytułowane ‘Korbon dla Jagusi’.  Na zakończenie można było potańczyć z Biłgorajską Kapelą Podwórkową ‘Wygibusy’ oraz Kapelą ‘Pawlaki’.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało Katolickie Radio Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (22)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe