Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama VINCCI Polska

Co brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie?

Nie tylko z powodu chrząszcza słynie Szczebrzeszyn.
Co brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie?

Autor: Agnieszka Wróbel, MDK Szczebrzeszyn

Co brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie? Okazuje się, że nie tylko chrząszcz! W niedzielę (8.03) podsumowano w Chrząszczowym Grodzie projekt kulturalny właśnie pod tym tytułem, a jego zwieńczeniem był koncert na Dzień Kobiet. W efekcie projektu ukazały się dwa debiutanckie krążki grup artystycznych związanych ze Szczebrzeszynem. Pierwsza z nich to „Koromysło. Folk maszyna ze Szczebrzeszyna”, a druga to Szczebrzeska Kapela Podwórkowa. Pierwszy zespół gra muzykę folkową na bazie ludowej twórczości Roztocza i Kresów, drugiemu zespołowi bliski jest folklor miejski.

POSŁUCHAJ

Chcemy wpierać naszą lokalną aktywność kulturalną – zaznaczył Henryk Matej, burmistrz Szczebrzeszyna.

POSŁUCHAJ

Jest się czym poszczycić, bo obie kapele to nasi lokalni „mecenasi kultury” - powiedział dyrektor MDK w Szczebrzeszynie.

POSŁUCHAJ

O wrażenia po koncercie spytaliśmy także przybyłych gości.

POSŁUCHAJ

Ten projekt wynikł z chęci dostrzeżenia i docenienia lokalnych twórców – powiedział kierownik projektu pt. „Co brzmi w trzcinie? Wsparcie aktywności kulturalnej mieszkańców Gminy Szczebrzeszyn”, Piotr Brzozowski.

POSŁUCHAJ

Projekt został realizowany przez Stowarzyszenie "Chrząszczowy Gród" przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w ramach wsparcia aktywności kulturalnej mieszkańców gminy Szczebrzeszyn. Współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

 

fot. Agnieszka Wróbel, MDK Szczebrzeszyn



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcjiAutor komentarza: HkdTreść komentarza: Wow, jestem na żywieniu pozajelitowym od dwóch lat, dobrze że taka poradnia będzie bliżejData dodania komentarza: 20.03.2024, 20:42Źródło komentarza: Otwarcie Pracowni Żywienia Pozajelitowego w ZamościuAutor komentarza: Maria CybulskaTreść komentarza: Jak przyjemnie było wysłuchać wypowiedzi wszystkich rozmówców Piękna historia mojej rodzinnej miejscowości oraz życia parafii i tradycji jakie są kultywowane Lubię tam wracać zawszeData dodania komentarza: 11.03.2024, 17:11Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w Parafii Jeziernia