Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Szanujmy tych, którzy nam służą!

W Polsce ruszyła akcja #NieKłamMedyka.
Szanujmy tych, którzy nam służą!

Autor: freepik.pl

Służą nam, gdy znacząca część społeczeństwa pozostaje w domach. Mowa o medykach, pracownikach służby zdrowia, farmaceutach, sprzedawcach w sklepach, czy służbach mundurowych. Swoją pracą narażają siebie i swoich bliskich na potencjalne zakażenie koronawirusem. Mimo to codziennie przychodzą do pracy, wierząc, że są potrzebni.

POSŁUCHAJ

Najbardziej narażeni na zakażenie są pracownicy służby zdrowia: lekarze, pielęgniarki, ratownicy, salowe. Bez nich i ich pracy nikt z nas nie będzie mógł czuć się bezpieczni. Są nam niezwykle potrzebni,. Niestety często spotykają się brakiem odpowiedzialności ze strony tych, którym pomagają. Podczas interwencji pracownicy zespołu pogotowia nie są w stanie uniknąć bezpośredniego kontaktu z pacjentem, a niestety zdarzają się przypadki, kiedy chorzy nie mówią, że mogą być zakażeni koronawirusem. W konsekwencji ratownicy zamiast leczyć czekają w kwarantannie na wyniki testów – mówi pielęgniarka z Zamościa.

POSŁUCHAJ

W związku z podobnymi sytuacjami w Polsce ruszyła kampania #NieKłamMedyka. Ma ona na celu
uświadomienie pacjentów, by wzywając karetkę nie zatajali informacji o potencjalnym zakażeniu koronawirusem. Prosimy o spokój, rozwagę i poszanowanie także dla naszej pracy. My również mamy bliskich, o których się martwimy – mówi personel medyczny. Czego jeszcze od nas oczekują?

POSŁUCHAJ

Służby medyczne apelują do pacjentów, aby przekazywali pełne i prawdziwe informacje o swoim stanie zdrowia i nie zatajali informacji o takich objawach, jak gorączka, kaszel, ból głowy, osłabienie, duszność. Ratownicy muszą też wiedzieć, czy pacjent w ostatnim czasie przebywał za granicą. Wszystkie te informacje powinny być przekazane już podczas rozmowy z dyspozytorem numeru alarmowego.

Pracownicy pogotowia ratunkowego proszą też o rozwagę i wzywanie ambulansu tylko wtedy, gdy rzeczywiście jest taka potrzeba. W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem należy dzwonić pod numer: 800 190 590.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcjiAutor komentarza: HkdTreść komentarza: Wow, jestem na żywieniu pozajelitowym od dwóch lat, dobrze że taka poradnia będzie bliżejData dodania komentarza: 20.03.2024, 20:42Źródło komentarza: Otwarcie Pracowni Żywienia Pozajelitowego w ZamościuAutor komentarza: Maria CybulskaTreść komentarza: Jak przyjemnie było wysłuchać wypowiedzi wszystkich rozmówców Piękna historia mojej rodzinnej miejscowości oraz życia parafii i tradycji jakie są kultywowane Lubię tam wracać zawszeData dodania komentarza: 11.03.2024, 17:11Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w Parafii Jeziernia