Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zielony Zakątek

Szanujmy tych, którzy nam służą!

W Polsce ruszyła akcja #NieKłamMedyka.
Szanujmy tych, którzy nam służą!

Autor: freepik.pl

Służą nam, gdy znacząca część społeczeństwa pozostaje w domach. Mowa o medykach, pracownikach służby zdrowia, farmaceutach, sprzedawcach w sklepach, czy służbach mundurowych. Swoją pracą narażają siebie i swoich bliskich na potencjalne zakażenie koronawirusem. Mimo to codziennie przychodzą do pracy, wierząc, że są potrzebni.

POSŁUCHAJ

Najbardziej narażeni na zakażenie są pracownicy służby zdrowia: lekarze, pielęgniarki, ratownicy, salowe. Bez nich i ich pracy nikt z nas nie będzie mógł czuć się bezpieczni. Są nam niezwykle potrzebni,. Niestety często spotykają się brakiem odpowiedzialności ze strony tych, którym pomagają. Podczas interwencji pracownicy zespołu pogotowia nie są w stanie uniknąć bezpośredniego kontaktu z pacjentem, a niestety zdarzają się przypadki, kiedy chorzy nie mówią, że mogą być zakażeni koronawirusem. W konsekwencji ratownicy zamiast leczyć czekają w kwarantannie na wyniki testów – mówi pielęgniarka z Zamościa.

POSŁUCHAJ

W związku z podobnymi sytuacjami w Polsce ruszyła kampania #NieKłamMedyka. Ma ona na celu
uświadomienie pacjentów, by wzywając karetkę nie zatajali informacji o potencjalnym zakażeniu koronawirusem. Prosimy o spokój, rozwagę i poszanowanie także dla naszej pracy. My również mamy bliskich, o których się martwimy – mówi personel medyczny. Czego jeszcze od nas oczekują?

POSŁUCHAJ

Służby medyczne apelują do pacjentów, aby przekazywali pełne i prawdziwe informacje o swoim stanie zdrowia i nie zatajali informacji o takich objawach, jak gorączka, kaszel, ból głowy, osłabienie, duszność. Ratownicy muszą też wiedzieć, czy pacjent w ostatnim czasie przebywał za granicą. Wszystkie te informacje powinny być przekazane już podczas rozmowy z dyspozytorem numeru alarmowego.

Pracownicy pogotowia ratunkowego proszą też o rozwagę i wzywanie ambulansu tylko wtedy, gdy rzeczywiście jest taka potrzeba. W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem należy dzwonić pod numer: 800 190 590.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze