Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Sukces terytorialsów w pływaniu

W miniony weekend (3-4.10) w Zegrzu odbyły się mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w pływaniu. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce na podium zajęła 2 Lubelska Brygada OT, drugie miejsce wywalczyli zawodnicy 3 Podkarpackiej Brygady OT, brąz przypadł 1 Podlaskiej Brygadzie OT.

W zawodach, które organizowano już po raz trzeci, brało udział 15 drużyn w skład, których wchodzili reprezentanci brygad obrony terytorialnej, centrów szkoleniowych oraz dowództwa WOT. W rywalizacji uczestniczyło 210 zawodników i zawodniczek – żołnierzy zawodowych oraz żołnierzy OT (ochotników). Zawody pozwoliły na wyłonienie najlepszych pływaków w szeregach Terytorialsów, a tym samym stworzenie drużyny, która będzie reprezentowała Wojska Obrony Terytorialnej w mistrzostwach pływackich organizowanych przez Wojsko Polskie.

Dwunastoosobowa drużyna pływaków 2 LBOT pod kierownictwem st. chor. sztab. Mirosława Tarnowskiego, po zaciętej rywalizacji pokonała 14 drużyn i zdobył puchar Dowódcy WOT. Ponadto, lubelscy Terytorialsi zdobyli kilka medali. Srebro w klasyfikacji mężczyzn na dystansie 50 metrów stylem motylkowym oraz brąz na dystansie 100 metrów stylem motylkowym wywalczył kpt. Michał Lachowicz. Brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem klasycznym zdobyła szer. Karolina Salamon. Bardzo dobrze w sztafetach zaprezentowały się również panie, zdobywając srebrny medal na dystansie 4x50 stylem dowolnym. Medal brązowy zdobyła także sztafeta męska.

Był to kolejny w tym roku sukces sportowy lubelskich Terytorialsów. Przypomnijmy, w lutym br. sportowcy 2 LBOT wywalczyli pierwsze miejsce na Mistrzostwach WOT w koszykówce, następnie w lipcu br. zostali mistrzami WOT w halowej piłce nożnej, a we wrześniu br. w biegach na orientację.