Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

Zacznij chronić się przed rakiem już dziś – używki w naszym życiu codziennym

Zapraszamy na cykl audycji edukacyjnych o profilaktyce nowotworowej w ramach kampanii społecznej Ministra Zdrowia „Planuję długie życie”
Zacznij chronić się przed rakiem już dziś – używki w naszym życiu codziennym

Najważniejszą przyczyną zachorowań na nowotwory złośliwe w Polsce nadal pozostaje palenie papierosów. Dym tytoniowy przyczynia się do rozwoju wielu nowotworów.

Najbliższa audycja odpowie nam na pytania:
- W jaki sposób używki przekładają się na ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej?
- Destrukcyjny wpływ papierosów na organizm - na czym polega, w jakich obszarach jest najbardziej widoczny?

Zapraszamy już we wtorek, 20 października, o godz. 13.10 i 13.17.

 

Planuję długie życie to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministra Zdrowia. Jej celem jest ograniczenie zachorowalności na nowotwory przez redukcję czynników ryzyka, zwiększenie poziomu zgłaszalności na badania przesiewowe. Szacuje się, że nawet ponad 90% wszystkich nowotworów złośliwych związanych jest ze stylem życia każdego z nas i czynnikami zewnętrznymi, które możemy modyfikować lub eliminować (np. narażenie na dym tytoniowy).

Więcej informacji - zapraszamy na:
Stronę: http://planujedlugiezycie.pl/
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCTZL6hGYpx8VovtxLxhP88A/featured
Twitter: https://twitter.com/MZ_GOV_PL
Facebook: https://www.facebook.com/MZGOVPL/

Zapraszamy do odsłuchania podcastów audycji realizowanych w ramach cykl audycji edukacyjnych o profilaktyce nowotworowej w ramach kampanii społecznej Ministra Zdrowia „Planuję długie życie”: /s/537/planuje-dlugie-zycie-cykl-audycji-edukacyjnych-realizowanych-w-ramach-kampanii-spolecznej-ministra-zdrowia

Kampania społeczna „Planuję długie życie” realizowana jest w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, finansowana ze środków Ministra Zdrowia. Celem nadrzędnym strategii jest wzrost odsetka osób przeżywających 5 lat od zakończenia terapii onkologicznej oraz zmniejszenie zapadalności na choroby nowotworowe.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze