Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

UPZ Akademickim Wicemistrzem Polski w tenisie stołowym

Reprezentacja Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu w dn.26-27.10 w Rzeszowie wywalczyła srebrny medal i tytuł Akademickich Wicemistrzów Polski w tenisie stołowym.

Przez rozgrywany w Rzeszowie turniej finałowy Akademickich Wicemistrzów Polski reprezentacja Uczelni Państwowej w Zamościu pokonała rywali z większych ośrodków akademickich. W fazie grupowej podopieczni trenera Piotra Kostrubca pokonali 3:1 Politechnikę Śląską w Gliwicach oraz po 3:0 Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i AWF Warszawa.

W ćwierćfinale zamościanie wygrali 3:1 z Politechniką Gdańską, a w półfinale nie dali szans drużynie Uniwersytetu Zielonogórskiego zwyciężając 3:0. W wielkim finale reprezentacja UPZ dała z siebie wszystko, jednak drużyna z Rzeszowa okazała się lepsza i to ona, po zwycięstwie 3:1, zdobyła złoty medal. Trzecie miejsce przypadło Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Medal srebrny i tytuł wicemistrzowski wywalczyła drużyna Uczelni Państwowej w Zamościu w składzie: Igor Zavadskyi, Jakub Folwarski, Arkadiusz Żuk. Trenerem reprezentacji UPZ jest Piotr Kostrubiec. W zespole z Podkarpacia wystąpili m.in. Robert Floras, który w swoim dorobku ma tytuł mistrza Polski seniorów oraz Piotr Chodorski, który rok temu zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Polski z drużyną z Zamościa, a także złoto Akademickich Mistrzostw Europy w deblu razem z Igorem Zavadskyim. Mimo faktu, że zawodnicy obu drużyn bardzo dobrze się znają podczas finału sentymentów nie było. Najciekawszy i najbardziej wyrównany pojedynek stoczyli Jakub Folwarki (UPZ) i Piotr Chodorski (Politechnika Rzeszowska).