Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Uczcili Dzień Niepodległości biegając

Na stadionie zamojskiego stadionu OSIR we wtorek (10.11) odbyły się Biegi Listopadowe z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Zgodnie z ceremoniałem wszyscy zgromadzeni na stadionie organizatorzy i biegacze uczcili Niepodległość Polski hymnem państwowym.

POSŁUCHAJ

Biegi z okazji Narodowego Święta Niepodległości na różnych dystansach zostały zorganizowane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Dlatego w wydarzeniu udział wzięli indywidualnie dziewczęta i chłopcy, głównie zawodnicy sekcji sportowych.

POSŁUCHAJ

Złoty medal zdobyła niepokonana zawodniczka KS Agros Zamość, tegoroczna rekordzistka kraju na 300 metrów, która trenuje pod okiem trenera Stanisława Namiotko.

POSŁUCHAJ

Sekcja lekkoatletyczna KS Agros Zamość przebywa obecnie na obozie sportowym Kadry Województwa w Krasnobrodzie, gdzie młodzicy, juniorzy oraz juniorzy młodsi pod okiem trenerów biegają po terenach leśnych. Trener Agrosu Zamość Stanisław Namiotko przyznał, że zawodniczki przyjechały z obozu by uczcić Niepodległość Polski, a jednocześnie sprawdzić swoją kondycję.

POSŁUCHAJ

Zdaniem trenera tego typu patriotyczne imprezy sportowe są potrzebne, a dla zawodników zwieńczeniem włożonego wysiłku są pamiątkowe medale.

POSŁUCHAJ

Pierwsza na linię mety na 600 metrów dobiegła zawodniczka KS Agros Zamość.

POSŁUCHAJ

Drugie miejsce na podium na dystansie 600 m zajęła zawodniczka z Biłgoraja.

POSŁUCHAJ

Na dystansie 800 metrów w kategorii chłopców pierwszy na linię mety dobiegł zawodnik Agrosu Zamość, który uczestniczy w zajęciach pn. „Lekkoatletyka dla każdego”.

POSŁUCHAJ

Na podium na dystansie 800 metrów stanął zawodnik z Miączyna, który zdobył srebrny medal.

POSŁUCHAJ

O przygotowaniach do biegu na 800 metrów powiedział zwycięzca trzeciego miejsca.

POSŁUCHAJ

Małgorzata Farion dodała, że jak co roku patriotyczny bieg cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

POSŁUCHAJ

W  tym roku podobnie jak w poprzednich dopisała aura pogodowa, a najlepsi biegacze otrzymali nagrody rzeczowe, medale i puchary. Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu.