Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Za nami Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów w Zamościu

W dniach 23-25 kwietnia 2021 roku w Hali Sportowej Szkoły Ponadpodstawowej Nr 5 w Zamościu, odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów.

Złoty medal w wadze do 96 kg wywalczył Maksymilian Dorn z Agrosu Zamość, a na najniższym stopniu podium stanął Maciej Bielak ze Znicza Biłgoraj. W kategorii do 102 kg drugie miejsce zajął Jakub Dziewiczkiewicz z Unii Hrubieszów. Z kolei w wadze do 109 kg srebrny medal zdobył Szymon Trytek z Agrosu, a brązowy Maciej Cios ze Znicza. Oto co nam powiedzieli medaliści z KS Agros Zamość.

POSŁUCHAJ

W klasyfikacji województw lubelskie zajęło 2. miejsce, a wśród klubów najwyżej, na 5. pozycji uplasowała się Unia Hrubieszów. Zadowolony był także trener zamojskich sztangistów.

POSŁUCHAJ

Zawody podsumował Konrad Firek, prezes KS Agros Zamość.

POSŁUCHAJ

Gościem specjalnym zawodów był Szymon Kołecki, zdobywca srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 oraz złotego na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 (po dyskwalifikacji Ilji Iljina przyłapanego na dopingu), 4-krotny medalista mistrzostw świata, 6-krotny medalista mistrzostw Europy (5-krotny mistrz Europy).

POSŁUCHAJ

Ceremonia zakończenia odbyła się z udziałem Wiceprezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów d/s organizacyjnych Panem Zdzisławem Żołopą oraz Starostą Zamojskim Panem Stanisławem Grześko.

POSŁUCHAJ

Klub Sportowy „Agros” Zamość, jako główny organizator serdecznie dziękuje za pomoc przy organizacji oraz wparcie finansowe mistrzostw. Pełne wyniki zawodów dostępne są na stronie KS Agros Zamość.