Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Remi Cavagna wygrał szósty etap, świetny dzień Polaków!

Remi Cavagna (Deceuninck – Quick Step) wygrał szósty etap 78. Tour de Pologne – jazdę indywidualną na czas w Katowicach. Znakomite, trzecie miejsce zajął Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe), a piąty był Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), który dzięki temu występowi przesunął się na podium klasyfikacji generalnej.
  • Źródło: Biuro Prasowe Lang Team

Autor: Biuro prasowe TdP

Sobotni (14.08) odcinek liczył 19,1 kilometra. Kolarze rywalizowali na wymagającej technicznie trasie, w sprzyjających warunkach pogodowych i wysokich temperaturach. Przejeżdżali przez najbardziej urokliwe zakątki miasta, a start i meta ulokowane były w bezpośrednim sąsiedztwie Spodka. Tego dnia na trasie nie znalazły się żadne premie lotne LOTTO ani górskie PZU – dotychczasowi liderzy tych dwóch klasyfikacji mogli więc być pewni utrzymania swoich trykotów.

W rywalizacji najlepszy okazał się Remi Cavagna (Deceuninck – Quick Step). Francuz uzyskał czas 22:10 i ze spokojem mógł obserwować poczynania rywali. Żaden z nich nie zdołał go wyprzedzić. Drugi czas zanotował lider klasyfikacji generalnej CARREFOUR, Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step), tracąc do zwycięzcy 13 sekund i umacniając się na prowadzeniu w łącznym zestawieniu. Ze znakomitej strony zaprezentował się Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe), który z rezultatem 22:26 zajął trzecie miejsce.

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), dotychczas czwarty w klasyfikacji generalnej ukończył etap na piątej pozycji, dzięki czemu awansował w klasyfikacji generalnej CARREFOUR na trzecie miejsce i traci do liderującego Joao Almeidy 33 sekundy. Drugi w „generalce” jest Matej Mohorić (Bahrain-Victorious) ze stratą 26 sekund.

W klasyfikacji najlepszy sprinter LOTOS nowym liderem został Joao Almeida. Zmiany nie zaszły w klasyfikacji najlepszy góral PZU, gdzie już wcześniej pierwszą pozycję zapewnił sobie Łukasz Owsian (Reprezentacja Polski). Podobnie rzecz ma się w klasyfikacji najaktywniejszy zawodnik LOTTO, gdzie prowadzi Taco van der Hoorn (Intermarche-Wanty-Gobert). Klasyfikacji drużynowej ENERGA przewodzi ekipa Deceuninck – Quick Step.

Ostatnim aktem rywalizacji w 78. Tour de Pologne będzie niedzielny, 145-kilometrowy etap z Zabrza do Krakowa. Najprawdopodobniej zakończy się on finiszem większej grupy.

Liderzy klasyfikacji:

- Klasyfikacja generalna CARREFOUR: Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step)

- Klasyfikacja najlepszy sprinter LOTOS: Joao Almeida (Deceuninck – Quick Step)

- Klasyfikacja najlepszy góral PZU: Łukasz Owsian (Reprezentacja Polski)

- Klasyfikacja najaktywniejszy zawodnik LOTTO: Taco van der Hoorn (Intermarche-Wanty-Gobert)

- Klasyfikacja drużynowa ENERGA: Deceuninck – Quick Step

- Premia LOTOS dla najwyżej sklasyfikowanego polskiego zawodnika w klasyfikacji generalnej CARREFOUR: Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers)