Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Wielki dorobek medalowy

W dniach 15-19.02.2022 roku na trasach biegowych w Jakuszycach rywalizowali najlepsi narciarze biegowi w Polsce w ramach XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolny Śląsk 2022.

Klub MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski reprezentowało 15 zawodników. W pięciodniowych zmaganiach w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolny Śląsk 2022, która jednocześnie była oficjalnymi Mistrzostwami Polski dla kategorii junior i junior młodszy, zawodnicy reprezentujący województwo lubelski z klubu MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski zdobyli 11 medali. Był to największy dorobek medalowy w historii startów podczas Zimowej Olimpiady Młodzieży w historii Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego i startów zawodników z Lubelszczyzny. W pierwszym dniu zawodów rozegrane zostały biegi stylem dowolnym, a w drugim dniu rozegrane zostały sprinty stylem dowolnym. W trzecim dniu zawodów odbyły się biegi stylem klasycznym. Klub MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski zwyciężył klasyfikację medalową, bo zawodnikom udało się wywalczyć 11 medali (4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe).

POSŁUCHAJ

W kategorii juniorów młodszych na dystansie 7,5 km srebrny medal dla Tomaszowa zdobył Wojciech Nieścior. Natomaist Anna Berezecka zdobyła złoty medal w kategorii juniorek, a Bartosz Kita – złoty medal w kategorii juniora młodszego. Z kolei w kategorii juniorów złoty medal na 20 km CL zdobył Bartosz Cielniak, a brązowy medal Anna Berezecka na 10 km CL. Po dniu przerwy biegacze narciarscy powrócili do rywalizacji w XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzież Dolny Śląsk 2022. Na Polanie Jakuszyckiej rozegrane zostały sprinty drużynowe/ Team Sprinty/ na 1,2 km i 1,4 km techniką klasyczną, podczas których dominowali zawodnicy z Tomaszowa , zdobywając aż 5 medali. W kategorii juniorów złoty medal zdobyli – Jakub Ferenc i Michał Gumieniak, a srebrny Bartosz Cielniak i Dawid Nabrdalik. W juniorkach brąz wywalczyły Anna Berezecka i Natalia Kowalczuk. Brązowy medal zdobyli również juniorzy młodsi w składzie Emil Koper i Szymon Bełz, a srebrny medal juniorki młodsze – Karolina Kuć i Kamila Harbuz. W ostatnim dniu zawodów rywalizowali tylko juniorzy. Na dystansie 30 km CL srebrny medal wywalczył w doskonałym stylu Bartosz Cielniak. Z kolei w konkurencji na 30 km brązowy medal zdobył Dawid Ciećko, a czwarte miejsce zajął Jan Żółkiewski.

POSŁUCHAJ

Kilkudziesięciu zawodników MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski przebywa aktualnie na obozie sportowym w Zakopanem.

POSŁUCHAJ

Waldemar Kołcun dodał, że w piątek (25.02) narciarze ze szkół podstawowych zaprezentują swoje umiejętności techniczne na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które odbędą się w Centrum Narciarstwa Biegowego Gorce Klikuszowa.

POSŁUCHAJ

Opiekę szkoleniową podczas XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży sprawowali : Waldemar Kołcun i Jaromir Korkosz. Osiągnięć sportowych serdecznie gratulujemy zawodnikom jak również ich trenerom .

Więcej zdjęć: kliknij