Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

UltraRoztocze, czyli odkrywanie magii Roztocza biegnąc

„UltraRoztocze" to biegi na dystansach 10 i 30 kilometrów oraz biegi ultra, czyli biegi terenowe na dystansie dłuższym niż maraton. UltraRoztocze, czyli wydarzenie biegowo – rowerowe odbędzie się już w najbliższą sobotę (14.05) z metą w Józefowie.
UltraRoztocze, czyli odkrywanie magii Roztocza biegnąc

Autor: Fot. UltraRoztocze

Zawodnicy z poszczególnych dystansów wystartują z takich miejscowości jak: Susiec, Krasnobród, Zwierzyniec, Hamernia i spotkają się wspólnie na linii mety w Józefowie. W tym roku z pewnością Roztocze zaskoczy zawodników pięknymi zakątkami nieodkrytych dotąd tras oraz regionalnymi przysmakami. Biegacze zmierzą się na dystansach: 10, 30, 60, 90 i 120 km. Natomiast rowerzyści MTB będą mieli do pokonania 120 km. Na krótszym dystansie, bo na 10 km swoje umiejętności będą mogli sprawdzić sympatycy marszu z kijami nordic walking, a dzieci i młodzież wystartują na odcinkach :100, 200, 400, 500 i 800 metrów. Jakich atrakcji w tym roku mogą spodziewać się zawodnicy w słynnym na całą Polskę kamieniołomie w Józefowie zdradził Sławomir Konopka, organizator wydarzenia i aktywny biegacz oraz prezes fundacji "Na Ratunek".

POSŁUCHAJ

Biegacze z dystansów: 10, 90 i 120 km oraz rowerzyści MTB będą mieli okazję pokonać trasę nowo powstałą ścieżką rowerową.
POSŁUCHAJ

Biegnąc pomiędzy drzewami i pięknie rozciągającymi się terenami nie można się zgubić ponieważ trasa jest znakomicie oznakowana fluorescencyjnymi widocznymi z daleka taśmami. A jak organizacja biegu wygląda od kulis?
POSŁUCHAJ

Sławomir Konopka przyznał, że Roztocze przyciąga zawodników przyrodą i swoim pięknem. Świadczy o tym fakt, że zawodnicy, którzy raz wystartowali w biegu goszczą na kolejnych edycjach, biorąc w nich udział z uśmiechem.

POSŁUCHAJ

Dla nie jednego biegacza, który brał udział w poprzednich edycjach wydarzania, wyzwanie stanowią bobrowiska, wzniesienia, czy schody, które stanowią element tras turystycznych. Jakim odcinkiem poprowadzi droga biegowa w kamieniołomach wyznaczona w Józefowie?

POSŁUCHAJ

Wyzwaniem dla biegaczy będą trasy długodystansowe na odcinkach: 30, 60, 90 i 120 km. Sławomir Konopka jako organizator przyznał, że dla tych zawodników na trasie przygotowano punkty odżywcze z przysmakami.

POSŁUCHAJ

Ilu zawodników możemy spodziewać się na linii mety?

POSŁUCHAJ

Zawodnicy z dłuższych dystansów zobowiązani są odebrać swoje pakiety startowe w piątek (13.05), a pozostali w sobotę (14.05) przed startem.

POSŁUCHAJ

Co znajdzie się w pakiecie każdego biegacza?

POSŁUCHAJ

Dużą popularnością cieszą się także biegi dla dzieci i młodzieży na odcinkach: 100, 200, 400, 500 i 800 metrów. Gdzie przeprowadzone zostaną te biegi?

POSŁUCHAJ

Dzieci, które zachcą sprawdzić swoje umiejętności biegowe będą mogły zgłosić swój udział tuż przed startem.

POSŁUCHAJ

Warto podkreślić, że coroczne UltraRoztocze ma także cel charytatywny, ponieważ środki finansowe pozyskane z wpisowego przeznaczone są dla osób potrzebujących. W tym roku pieniądze od zawodników trafią do trzech rodzin z naszego regionu.

POSŁUCHAJ

Ci, którzy nie zdążyli zapisać się na bieg mogą to zrobić przed startem, a szczegółowe informacje dotyczące elektronicznej rejestracji dostępne są pod linkiem kliknij


Zawody zostaną przeprowadzone na następujących dystansach:

ULTRAROZTOCZE 120 km – Start Józefów, meta Józefów; (limit czasowy 26 godzin)
ULTRAROZTOCZE 90 km – Start Susiec, meta Józefów; (limit czasowy 20 godzin)
ULTRAROZTOCZE 60 km – Start Krasnobród, meta Józefów; (limit czasowy 12 godzin)
ULTRAROZTOCZE 30 km – Start Zwierzyniec, meta Józefów; (limit czasowy 6 godzin)
ULTRAROZTOCZE 10 km – Start Hamernia, meta Józefów; (limit czasowy 2 godziny)
ULTRAROZTOCZE 10 km Nordic Walking – Hamernia, meta Józefów; (limit czasowy 15 godzin)
ULTRAROZTOCZE MTB 120 km – Start Józefów, meta Józefów; (limit czasowy 15 godzin)

 



 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcjiAutor komentarza: HkdTreść komentarza: Wow, jestem na żywieniu pozajelitowym od dwóch lat, dobrze że taka poradnia będzie bliżejData dodania komentarza: 20.03.2024, 20:42Źródło komentarza: Otwarcie Pracowni Żywienia Pozajelitowego w ZamościuAutor komentarza: Maria CybulskaTreść komentarza: Jak przyjemnie było wysłuchać wypowiedzi wszystkich rozmówców Piękna historia mojej rodzinnej miejscowości oraz życia parafii i tradycji jakie są kultywowane Lubię tam wracać zawszeData dodania komentarza: 11.03.2024, 17:11Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w Parafii Jeziernia