Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Znamy zwycięzców „Olejarskiej Dychy”.

W niedzielę (29.05) z metą na plaży Marina przy zbiorniku wodnym w Nieliszu, które ze względu na wielkość nazywane jest „Morzem województwa Lubelskiego” odbył się bieg pn. „Olejarska Dycha”.

Bieg poprowadził leśnymi terenami i polnymi drogami ulokowanymi wzdłuż malowniczych rzepakowych pól. Wydarzenie zostało finansowane z Funduszu Promocji Roślin Oleistych, a w ramach tego wydarzenia odbyły się I Mistrzostwa Polski Olejarzy. Bieg cieszył się ogromnym zainteresowaniem, bo na linii startu zagościło 261 zawodników z całej Polski. Wydarzenie podsumowała organizatorka biegu.

POSŁUCHAJ

Zwycięzcami I Mistrzostw Polski Olejarzy zostało rodzeństwo Justyna i Marek Antończakowie. Skąd wziął się pomysł na organizację Mistrzostw Polski Olejarzy?
POSŁUCHAJ

Adam Stępień dodał, że mieszkańcy Nielisza i okolic oraz wszyscy zawodnicy mieli okazję zobaczyć w jaki sposób pozyskiwany jest olej rzepakowy.
POSŁUCHAJ

W kategorii kobiet zwyciężyła Aleksandra Jakubczak z Zamościa, która dystans 10 kilometrów pokonała z czasem 41:55:45. Należy dodać, że zawodniczka z Zamościa chętnie uczestniczy w lokalnych imprezach biegowych, a na ostatnim biegu, wokół Twierdzy Zamość, który odbył się 2 maja w Zamościu także na linię mety dobiegła jako pierwsza. Aleksandra Jakubczak jest również trenerką zamojskiej grupy biegowej „Biegam bo Lubię”, której uczestnicy także licznie wystartowali w biegu. Z kolei w kategorii mężczyzn zwycięzcą okazał się zawodnik, który na wydarzenie przyjechał rowerem ze Świdnika. Biegacz linię mety przekroczył w czasie 36:43.30.
POSŁUCHAJ

Artur Jendrych zdradził, że podczas biegu dało się odczuć słoneczną pogodę.

POSŁUCHAJ

Mata wydarzenia ulokowana została na jednej z przepięknych plaż w Nieliszu. Zawodnik zdradził, że to miejsce zachęciło go, by wystartować w biegu. Jakie są najbliższe plany zawodnika na najbliższe miesiące.

POSŁUCHAJ

Wydarzenie sportowe w Nieliszu cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczyła frekwencja biegaczy zgromadzonych na linii startu. Organizatorzy biegu zdradzili jakie są szanse, że kolejny bieg odbędzie się także w Nieliszu.

POSŁUCHAJ

Violetta Domaradzka podziękowała wszystkim osobom, które włączyły się w pomoc i organizację biegu.

POSŁUCHAJ

Zwycięzcom biegu oraz wszystkim zawodnikom, którzy zdecydowali się wystartować w imprezie serdecznie gratulujemy.