Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama OKO-MED Zamość

Relikwie Prymasa Tysiąclecia już w Marcinówce

W asyście banderii konnej oraz licznej grupy pielgrzymów przybyłych na rowerach, pieszo i zmotoryzowanych, wczoraj (29.05) uroczyście wprowadzone zostały do kapliczki w Marcinówce relikwie bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wydarzenie zorganizowały parafia pw. WNMP w Skierbieszowie oraz Fundacja św. Kiliana.
Relikwie Prymasa Tysiąclecia już w Marcinówce

Kapliczka poświęcona przed kilku laty przez ks. bp. Mariusza Leszczyńskiego w jednym z miejsc wojennego przebywania błogosławionego, stała się miejscem pielgrzymek nie tylko okolicznych mieszkańców, ale także osób z innych miejsc województwa lubelskiego.

POSŁUCHAJ

Relikwie zostały przewiezione w bryczce przez ks. dr. Franciszka Kościelskiego, który jest znawcą nauczania Prymasa Tysiąclecia, wójta Skierbieszowa oraz członkinię rady parafialnej. W Marcinówce odebrał je i umieścił w specjalnie przygotowanym miejscu proboszcz parafii, ks. Janusz Dudzicz. Najważniejszym wydarzeniem uroczystości była Msza św., koncelebrowana przez kapłanów z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, archidiecezji lubelskiej oraz redemptorystę misjonarza z Brazylii, który był bierzmowany przez biskupa lubelskiego Stefana Wyszyńskiego.
POSŁUCHAJ

Cyklicznie w okresie zbliżonym do daty śmierci Prymasa Tysiąclecia, w kapliczce sprawowana jest Msza św.
POSŁUCHAJ

Przypomnijmy, że kapliczka w Marcinówce znajduje na trasie „Turystycznego Szlaku Pieszego Śladami ks. Stefana Wyszyńskiego po Ziemi Skierbieszowskiej”.
Ponad trzydziestokilometrowa trasa szlaku upamiętnia ukrywanie się na tych terenach przyszłego Prymasa Tysiąclecia przed poszukującym go Gestapo. Trwało ono od jesieni 1941 do wiosny 1942 r.
Szlak rozpoczyna się w Żułowie, w Gminie Kraśniczyn, przebiega przez gminę Skierbieszów i kończy się w gminie Sitno.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcji