Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Dom Pomocy Społecznej w Lubaczowie

V etap wyścigu Tour de Pologne 2022

Kolejny dzień wyścigu w środę (03.08) będzie ostatnim przeprowadzonym na Podkarpaciu etapem tej edycji. Do pokonania ponad 170 kilometrów z Łańcuta, słynącego z pięknego barokowego zamku do nowoczesnego i prężnie rozwijającego się Rzeszowa. W Dynowie będą do zdobycia dwie premie: Premia Lotna LOTTO i Premia Górska PZU III kat. Przed wjazdem na 19 kilometrową rundę w Rzeszowie będzie do zdobycia jeszcze ostatnia Premia Górska III kat.
V etap wyścigu Tour de Pologne 2022

Autor: Fot. https://www.tourdepologne.pl

ETAP 5 – ŁAŃCUT – RZESZÓW  178,1 KM

Zamek w Łańcucie 
Ten fascynujący zespół zabytkowych budynków jest jednym z oficjalnych polskich narodowych pomników historii i był rezydencją trzech ważnych rodzin książęcych. Pałac został zbudowany w latach 1628-1641 przez Stanisława Lubomirskiego, a w latach 1894-1903 przebudowany w stylu neobaroku francuskiego. Słynie ze wspaniałych wnętrz, oranżerii i niezwykle ciekawej kolekcji powozów konnych. Zwiedzający mogą tu pomarzyć o codziennym życiu szlachty w ich dworkach, spacerując także po starych i malowniczych ogrodach angielskich, które otaczają budynek. 

Rzeszów
To tętniące życiem miasto posiada prawdopodobnie jeden z najpiękniejszych ratuszy w Polsce o dość unikalnej architekturze. 
Obecny neogotycki i neorenesansowy wygląd pochodzi z XIX wieku, kiedy powszechne było mieszanie różnych stylów architektonicznych. W przeszłości dzwon na ratuszowej wieży obwieszczał początek i koniec dni targowych, dziś zwiedzający mogą usłyszeć hejnał skomponowany przez znanego polskiego artystę urodzonego w Rzeszowie, Tomasza Stańko.
Rynek otoczony jest z trzech stron kamienicami, co daje miły klimat i urok temu miejscu, które warto odwiedzić, zwłaszcza późnym wieczorem na aperitif w licznych typowych kawiarniach



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: To był Boży ksiądz, Żył ewangelią. Pamiętam jak w szpitalu ,czekając w kolejce ,odmawiał koronkę do Bożego Miłosierdzia. Proste rzeczy są najtrudniejsze. Szanował każdego człowieka i miał wielkie serce dla chorych. Dobry Pasterz.Data dodania komentarza: 21.04.2024, 19:30Źródło komentarza: Górecko Kościelne. Spotkanie niepełnosprawnych w I rocznicę śmierci śp. ks. BudzyńskiegoAutor komentarza: Katarzyna i Jerzy bartkowscyTreść komentarza: Tak bardzo nas poruszyła śmierć p.Lesława z którym byliśmy dwa razy na spływie(niestety, już wiecej nie spotkamy się na wodzie).Był człowiekiem którego nie da się zapomnieć choćby miało się z Nim krótki kontakt. Jego energia, serdecznośc, wiedza, zmysł organizacyjny .....wiele tego, trudno wymieniać. Dobrze,że pozostawił po sobie tyle dobrego w sercach ludzi. Bardzo współczujemy rodzinie i przyjaciołom.Katarzyna i Jerzy BartkowscyData dodania komentarza: 14.04.2024, 11:55Źródło komentarza: Zmarł Lesław FlagaAutor komentarza: Ilona Małkowicz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w HrubieszowieTreść komentarza: Dziękujemy za patronat medialny nad wydarzeniem.Data dodania komentarza: 10.04.2024, 16:49Źródło komentarza: Konferencja powiatowaAutor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”