Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PSONI Zamość

Wyścig Kolarski Przyjaźni polsko – ukraińskiej przeszedł do historii

Na drogach powiatów: biłgorajskiego, tomaszowskiego i zamojskiego przez kilka dni (09-12.08) poprowadził 66. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni polsko – ukraińskiej.
Wyścig Kolarski Przyjaźni polsko – ukraińskiej przeszedł do historii

Kolarze pokonali setki kilometrów w trudnych warunkach terenowych i pogodowych, a kierowcy w czasie trwania wyścigu zmagali się z utrudnieniami w ruchu. W całym wyścigu triumfował Mateusz Gajdulewicz, drugie miejsce zajął Igor Sęk z Tarnovii Tarnowo Podgórne, a trzecie Kacper Gieryk. Wyścig w naszym regionie odbywa się cyklicznie, a trasa wydarzenia była urozmaicona licznymi zakrętami i wzniesieniami

POSŁUCHAJ

Chociaż warunki pogodowe w trakcie trwania wyścigu były niesprzyjające, bo padał deszcz to wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Ile ekip wystartowało w kategorii orlików i juniorów?
POSŁUCHAJ

Józef Poterucha dodał, że Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni polsko – ukraińskiej odnosi się do wydarzeń historycznych.
POSŁUCHAJ

Jak wyglądała trasa poszczególnych etapów? We wtorek (09.08) uroczyście rozpoczęto kolarskie zmagania na ulicy Wyszyńskiego w Zamościu. Kolarze przejechali przez powiat zamojski i biłgorajski, a meta zlokalizowana była przed Urzędem Miasta w Szczebrzeszynie. Z kolei w środę (10.08) odbyła się jazda indywidualna na czas. Start i meta wyścigu zaplanowana została w Żdanowie. Zawodnicy poruszali się odcinkiem drogi wojewódzkiej numer 849 Żdanów – Szewnia Górna – Żdanów. Natomiast tego samego dnia, ale w godzinach popołudniowych odbyła się jazda grupowa. Peleton wystartował w Kalinowicach, a trasa poprowadziła przez następujące miejscowości: Pniówek, Białowola, Suchowola, Majdan Wielki, Krasnobród, Zielone. Kolarze z powiatu zamojskiego przejechali następnie przez drogi powiatów tomaszowskiego i biłgorajskiego, by z powrotem wrócić do Zamościa. Z kolei w czwartek (11.08) odbyła się jazda grupowa przez takie miejscowości jak: Łapiguz, Udrycze, Dębowiec, Skierbieszów, Kolonia Skierbieszów, Drewniki. Następnie kolarze przejechali drogami powiatu tomaszowskiego i spotkali się na linii mety na ulicy Wyszyńskiego w Zamościu. W ostatnim dniu wyścigu w piątek (12.08) kolarze rozpoczęli zmagania ze startu honorowego w Żdanowie i spotkali się na mecie na ul. Wyszyńskiego przy hotelu „Jubilat”, gdzie odbyła się uroczysta dekoracja najlepszych kolarzy. Zwycięzcą piątego etapu został 18-letni junior.
POSŁUCHAJ

Dlaczego zawodnik zdecydował się trenować kolarstwo?

POSŁUCHAJ

Paweł Więczkowski zdradził, że wyścig był sprawdzianem przez najbliższymi zawodami, jakie odbędą się na Węgrzech.

POSŁUCHAJ

Mistrzem Polski Zrzeszenia LZS został zawodnik, który zdradził co najbardziej podobało się na trasie.
POSŁUCHAJ

Karol Wawrzyniak dodał, że trasa na wszystkich etapach była ciekawa, ale jednocześnie niezwykle trudna.
POSŁUCHAJ

Karol Wawrzyniak dodał, że kolarstwo to wiele wyrzeczeń.
POSŁUCHAJ

Józef Poterucha podkreślił, że celem Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Przyjaźni polsko – ukraińskiej była zachęta mieszkańców Zamościa i okolic do jazdy jednośladami i korzystania ze ścieżek rowerowych.
POSŁUCHAJ

W czasie całego wyścigu nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwali policjanci i inne służby mundurowe.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze