Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Dominik Kopeć w biegu na 100 metrów najszybszy z Polaków

Jak się okazuje sportowcy nie maja czasu na odpoczynek, bo nasi reprezentanci tuż po Mistrzostwach Europy zakończonych w niedzielę (21.08) w Monachium udali się do Szczecina. Tam medaliści igrzysk olimpijskich oraz Mistrzostw Świata i Europy wystąpili w V Lekkoatletycznym Memoriale Wiesława Maniaka.

W tych zmaganiach wystąpił także nasz zawodnik z Agrosu Zamość Dominik Kopeć, brązowy medalista niedzielnych ME w Monachium, który przypomnijmy pobiegł w sztafecie 4x100m. W Szczecinie Dominik w biegu na 100 metrów pobiegł z czasem 10,26, co dało mu 4.miejsce i był najszybszy z Polaków. Na tym dystansie wygrał Kubańczyk Reynier Mena, który pobiegł w czasie 10,19. To nie koniec startów naszego reprezentanta, bo Dominik Kopeć wystartował też w biegu na 200 m i miał na tym dystansie 12. rezultat z czasem 20,85. Ponownie najszybszy był Reynier Mena,, który uzyskał świetny czas 19,95.

Z reprezentantów Polski najlepszy wynik uzyskał Przemysław Słowikowski z MKL-u Szczecin, którzy przypomnijmy także na ME w Monachium zdobył dla Polski brązowy medal w sztafecie 4x100 metrów. W szczecinie wygrał swoją serię biegu na 200 metrów z czasem 20.27. Szybciej od Polaka pobiegł ponownie Kubańczyk Reynier Mena, który zwyciężył z czasem 19.95. To czwarty wynik w historii polskiej lekkoatletyki na tym dystansie i nowy rekord życiowy Przemysława Słowikowskiego.

Konkurencję memoriałową dwubój sprinterski na który składał się wynik punktowy po przeliczeniu rezultatów uzyskanych w biegach na 100 i 200 metrów według tabel światowej Lekkoatletyki wygrał Kubańczyk Reynier Mena, a wśród kobiet triumfowała Amerykanka Kiara Parker. Drugie miejsce zajęła Martyna Kotwiła a najlepszym z biało-czerwonych sprinterów okazał się Przemysław Słowikowski, który został sklasyfikowany na 4 miejscu.

Więcej na temat zawodowej kariery sportowej Dominika Kopcia będzie można usłyszeć na naszej antenie w najbliższy piątek (26.08) w audycji "Rozmowa dnia" o godz. 8.40 i 15.40. Gościem rozmowy będzie Andrzej Gdański, trener zawodnika.