Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Sukcesy zawodników KS "Agros" Zamość

12 medali, w tym 6 złotych to podsumowanie znakomitego startu polskich lekkoatletów podczas mistrzostw Europy w Amsterdamie.

Ten dorobek dał pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Pod względem liczby zdobytych krążków to najlepszy występ od 50. lat. Na podium Mistrzostw Europ z w Amsterdamie stanął  Paweł Fajdek, zawodnik KS Agros Zamość, który zdobył złoto. Nasz mistrz po raz kolejny nie zawiódł. Udowodnił, że jest najlepszy ponieważ zaliczył trzy próby powyżej 80 m. Fajdek był bezkonkurencyjny ponieważ żaden z innych rywali do tego wyniku się nie zbliżył.
Nasi reprezentanci po raz pierwszy w historii wygrali klasyfikację medalową , co jest dowodem po na to, że na miesiąc przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro nasza kadra jest w znakomitej formie.

Na pochwałę zasługuje także Klaudia Luterek, zawodniczka KS Agros Zamość, która w Nowej Rudzie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w podnoszeniu ciężarów w kat. 53 kg wywalczyła brąz.