Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Najlepsi sportowycy miasta Zamość

W jednym z zamojskich hoteli w piątek (27.01) odbyła się kolejna VII gala finałowa plebiscytu zamojskiej Telewizji Kablowej. Głównym celem było wyłonienie najlepszego sportowca i trenera Miasta Zamościa 2016 roku.

W gronie nominowanych znalazło się 40 osób, czyli: 30 zawodników i 10 trenerów. Wyróżnienia przyznano w pięciu kategoriach:
I kategoria „Najlepszy sportowiec roku”
II kategoria „Najlepszy trener roku”
III kategoria „Ambasador Roku”
IV kategoria „Odkrycie Roku 2016"
V kategoria „Osoba, która zdobyła największą ilość sms-ów".

W I kategorii „Najlepszy sportowiec roku” wyróżniona została Agnieszka Kuczmaszewska, sztangistka Agrosu Zamość która ten tytuł otrzymała po raz drugi w karierze. Poinformowała o swoich największych sukcesach ubiegłego roku.

POSŁUCHAJ

Agnieszka Kuczmaszewska przyznała, że receptą na sukces jest zaangażowanie.
POSŁUCHAJ

Agnieszka Kuczmaszewska zdradziła co jest jej największym sportowym marzeniem.
POSŁUCHAJ

Drugie miejsce w tej kategorii przypadło Dominikowi Kopciowi, biegaczowi KS Agros Zamość. Natomiast trzecie miejsce zajął Paweł Fajdek, mistrz świata w rzucie młotem, wychowanek Agrosu Zamość. Wyróżnienia i nagrody odebrał Konrad Firek, prezes KS Agros Zamosć, który w imieniu zawodników złożył serdeczne podziękowania.
POSŁUCHAJ

W II kategorii „Najlepszy trener roku” na III miejscu wyróżniony został Andrzej Gaweł, trener sztangistów Agrosu Zamość, który oznajmił, że nominacja była niespodzianką.
POSŁUCHAJ

Drugie miejsce w tej kategorii otrzymał Piotr Kostrubiec, trener AUKS Trefl Zamość. Zwycięskie miejsce zajął Tomasz Czerwonka, szkoleniowiec szczypiornistów Padwy Zamość, który stwierdził że przyznany tytuł przypisuje ciężkiej pracy całej drużyny.

POSŁUCHAJ

Tytuł Sportowego Ambasadora Roku otrzymał redaktor Janusz Kawałko. To z jego inicjatywy w 1993 roku powstał Klub Tenisowy „Return”. Przez wiele lat jako lekkoatleta reprezentował także KS Agros Zamość. Jest również inicjatorem wielu imprez sportowych m.in. wieloetapowego „Biegu Pokoju Pamięci Dzieci Zamojszczyzny”.

W kolejnej kategorii tytuł „Odkrycie Roku 2016" otrzymał Jan Mróz, czternastoletni zawodnik AMSPN Hetman Zamość. W minionym roku otrzymał powołanie do Reprezentacji Polish Soccer Skills.

Hotel ufundował nagrodę dla osoby, która zdobyła największą ilość sms-ów w postaci voucheru dla 2 osób na wyjazd do jednego z hoteli w Polsce. Nagrodę zdobyła Klaudia Luterek, sztangistka Agrosu Zamość, która poinformowała co jest jej największym sukcesem i jak rozpoczęła się jej przygoda z ciężarami.

POSŁUCHAJ

Podczas gali czas umilił repertuar muzyczny w wykonaniu dr. Janusza Skwarka. Specjalnie dla gości przygotował on program country.

POSŁUCHAJ

Po uroczystym wręczeniu pucharów i nagród sportowcy wraz z trenerami udali się na poczęstunek. Patronat nad plebiscytem objęli: Przemysław Czarnek - Wojewoda Lubelski, Sławomir Sosnowski - Marszałek Województwa Lubelskiego, Andrzej Wnuk - Prezydent Miasta Zamość

WYNIKI:
Najlepsi sportowcy:

I Agnieszka Kuczmaszewska – sztangistka Agrosu Zamość.