Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ośrodek Wypoczynkowy NATURA w Krasnobrodzie

Pijany kierowca wpadł w miejscu wskazanym na KMZB

Dwa lata pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna to kara z jaką musi liczyć się 29- letni kierowca Nissana.
Pijany kierowca wpadł w miejscu wskazanym na KMZB

Autor: Fot. KPP w Biłgoraju

Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i przekroczył dozwoloną prędkość. Został zatrzymany dzięki zgłoszeniu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Cała sytuacja miała miejsce w poniedziałek (23.01) na ulicy Nowakowskiego w Biłgoraju, gdzie kierowca przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 20 km/h. Dalsza kontrola wykazała, że mężczyzna jest nietrzeźwy ponieważ w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5  promila alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, bardzo wysoka grzywna, a nawet do 2 lata pozbawienia wolności.

Co warto podkreślić Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od 14 września 2016 roku. Jest to doskonała forma telefonicznego kontaktu społeczeństwa z Policją. To właśnie dzięki mapie zatrzymywani są m.in nietrzeźwi kierowcy oraz Ci, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest ogólnodostępna, zatem może z niej skorzystać każdy. Asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu poinformowała, że aby nanieść dane zagrożenie na mapie wystarczy pobrać darmową aplikację Geoportal Mobile, gzdie znajduje się zakładka z dostępem do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

POSŁUCHAJ

Jakie zagrożenia możemy nanieść na mapę?
POSŁUCHAJ

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest aplikacją ogólnodostępną, dlatego działa ona na terenie całej Polski. Z narzędzia mapy należy korzystać w sposób racjonalny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Każdy kierowca może z jednego komputera lub telefonu zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Barbara KotarskaTreść komentarza: Pozdrawiam Cię Grażynko, mam żywo w pamięci naszą podròż do Lisieux, i nocne prasowanie Twojego białego ubrania do Komunii Świętej, zawdzięczam Ci refleksję o mnie trudną do przyjęcia w danej chwili , ale nieocenioną w pòźniejszym szukaniu drogi życia. Basia, postulantka.Data dodania komentarza: 31.03.2024, 23:42Źródło komentarza: Bóg może wszystko!Autor komentarza: A.Treść komentarza: Bardzo dziękuję...Data dodania komentarza: 26.03.2024, 19:15Źródło komentarza: Rekolekcje wielkopostne ostatniej szansy 2024. Dzień IIIAutor komentarza: StasTreść komentarza: Pięknie, pozdrawiam serdecznie, potomek Józefa Jelonka i Apolonii primo voto Wilczyńskiej z d. Sermanowicz z BRZOZOWCA, Stanisław Feliks Demidowski z rodzinąData dodania komentarza: 25.03.2024, 18:32Źródło komentarza: Stary Bidaczów. Rajd „Na styku granic”Autor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: Warto posłuchać i oczywiście obejrzeć film Powołany 2.Data dodania komentarza: 22.03.2024, 13:52Źródło komentarza: "Powołany" - historia pisana życiem. Kulisy produkcjiAutor komentarza: HkdTreść komentarza: Wow, jestem na żywieniu pozajelitowym od dwóch lat, dobrze że taka poradnia będzie bliżejData dodania komentarza: 20.03.2024, 20:42Źródło komentarza: Otwarcie Pracowni Żywienia Pozajelitowego w ZamościuAutor komentarza: Maria CybulskaTreść komentarza: Jak przyjemnie było wysłuchać wypowiedzi wszystkich rozmówców Piękna historia mojej rodzinnej miejscowości oraz życia parafii i tradycji jakie są kultywowane Lubię tam wracać zawszeData dodania komentarza: 11.03.2024, 17:11Źródło komentarza: Niedziela Radiowa w Parafii Jeziernia