Poniedziałek, 21.01.2019

40-lecie ZOZPN

  • 6.03.2017, 14:33 (aktualizacja 07.03.2017 11:47)
  • Małgorzata Kryk
40-lecie ZOZPN
W Nieliszu w jednym z hoteli w piątek (03.03) odbył się jubileusz 40-lecia Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz 17. Plebiscyt Kroniki Tygodnia.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Piłki Nożnej. Byli i obecni trenerzy i zawodnicy oraz władze samorządowe ze wszystkich gmin powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Wyróżnieniami odznaczono znakomitych prezesów, trenerów i piłkarzy, którzy przyczynili się do rozwoju piłki nożnej. Stanisław Pryciuk, prezes ZOZPN poinformował, że piłka nożna na Zamojszczyźnie rozwija się prężnie.

ZOZPN liczy 65 piłkarskich klubów i pięć tysięcy zawodników. Jarosław Stawiarski, wiceminister Sportu i Turystyki podkreślił, że najważniejsze na Zamojszczyźnie jest propagowanie piłki nożnej.

W Plebiscycie Piłkarskim „Kroniki Tygodnia” drużyną Roku został Hetman Zamość. Krzysztof Rysak, trener Hetmana przyznał, że największym sukcesem i zasługą zawodników jest wysoki poziom gry, dlatego głównym celem drużny jest awans do III ligi.

Mecze Hetmana Zamość rozgrywane są w Zamościu i na wyjazdach. Za doping wszystkim kibicom serdecznie dziękuje Krzysztof Rysak.

Czego możemy życzyć drużynie Hetman Zamość? Marzeniem zespołu jest awans na wyższy poziom rozgrywek.


W kategorii „Trener roku" wyróżniony został Paweł Lewandowski, szkoleniowiec drużyny Omega Stary Zamość. W kategorii „Drużyną Roku" zwycięstwo również zostało przyznane Omedze Stary Zamość. Paweł Lewandowski stwierdził, że nominacja była wielką niespodzianką, a wyróżnienie dla drużyny można przypisać ciężkim treningom wszystkich zawodników.

Tytuł „Najlepszego piłkarza roku" otrzymał Bartosz Nizioł z drużyny Omega Stary Zamość, który przyznał, że piłka nożna jest wielka pasją.

Podczas jubileuszu 40-lecia ZOZPN wszyscy przybyli na uroczystość goście mieli okazję obejrzeć pokaz Freestyle Football. Występ akrobatyczny z piłką nożną wykonał Michała Rycaj, dwukrotny mistrz świata tej dyscypliny. Prowadzi on akademię Freestyle Football, gdzie zawodnicy uczą się trików z piłką.

Wieczór umilił występ muzyczny w wykonaniu Leonarda Marczuka i zespołu Capital. Wszystkim działaczom i zawodnikom ZOZPN życzymy sukcesów i awansów do wyższych lig.
 

Więcej o tym rozwoju piłki nożnej i planach na przyszłe lata na Zamojszczyźnie usłyszymy w środę w audycji Rozmowa dnia. Gośćmi rozmowy będą: Stanisław Pryciuk, prezes ZOZPN, Jarosław Stawiarski, wiceminister Sportu i Turystyki oraz trenerzy.
 

Lista przyznanych odznaczeń przez ZOZPN zamieszczona jest w galerii zdjęć.

Wyniki Plebiscytu Piłkarskiego „Kroniki Tygodnia”.

ODKRYCIE ROKU:

1. Dawid Daszkiewicz – Hetman Zamość

2. Mateusz Wróbel – Victoria Łukowa/Chmielek

3. Szymon Dec – Kryształ Werbkowice.

TRENER ROKU:

1. Paweł Lewandowski – Omega Stary Zamość

2. Sebastian Luterek – AMSPN Hetman Zamość

3. Jarosław Czarniecki – Roztocze Szczebrzeszyn

DRUŻYNA ROKU:

1. Hetman Zamość

2. Omega Stary Zamość

3. Tomasovia Tomaszów Lub.

PIŁKARZ ROKU:

1. Bartosz Nizioł – Omega Stary Zamość

2. Rafał Turczyn – Hetman Zamość

3. Piotr Fulara – Unia Hrubieszów


 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (45)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe