Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Kapłani w czołówce

Duchowni z Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej – ks. Krzysztof Augustynek (wikariusz par. św. Michała w Werbkowicach) i ks. Andrzej Łuszcz (proboszcz par. Wniebowzięcia NMP w Buśnie) uczestniczyli w XXVII Mistrzostwa Polski Księży w Tenisie Stołowym, które odbyły się (19-20.04) w Archidiecezji Gnieźnieńskiej w halach w Kiszkowie i Głębokiem.

Nasi reprezentanci wywalczyli w deblu srebrny medal, a ks. Andrzej Łuszcz zajął 3.miejsce. Miejsce w kategorii open dla wszystkich zawodników, srebro zdobył pochodzący z Chełma ks. Stanisław Kryszczuk, który w swojej kategorii wiekowej od 56 do 65 lat zdobył złoty medal.

W dwudniowych mistrzostwach wzięli udział księża z archidiecezji: gdańskiej, gnieźnieńskiej, lubelskiej i poznańskiej oraz diecezji opolskiej, sandomierskiej i zamojsko-lubaczowskiej.

Zmagania były czasem wymiany doświadczeń duszpasterskich oraz ciężkiej sportowej rywalizacji. Głównym celem mistrzostw było wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, popularyzacja prowadzenia sportowego trybu życia, integracja społeczności przez sport oraz promocja Gniezna i okolic.