Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Sukses warcabistów z powiatu lubaczowskiego

W dniach 25-28 maja w miejscowości Dąbki k. Koszalina zostały rozegrane Drużynowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach 100-polowych. Wśród uczestników nie zabrakło również reprezentantów województwa podkarpackiego.

Autor: Jan Artymowicz

Na tle zawodników z całej Polski doskonale wypadli warcabiści z powiatu lubaczowskiego i zdobyli 5 tytułów Mistrza Polski na 10 możliwych. W klasyfikacji medalowej zwyciężył Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Libero” Basznia Dolna, czwarty był Ludowy Klub Sportowy „Unia” w Horyńcu-Zdroju a szóste miejsce należało do Sekcja Warcabowa Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” w Starym Dzikowie.  11 medali to plon takich klubów jak: Libero (2 złote, 1 srebrny), Unia (1 złoty, 2 srebrny, 2 brązowy), SW „Pomóżmy Razem” (1 złoty, 1 brązowy),  SGU „Orzeł” (1 srebrny).  Tuż za podium był zawodnik lubaczowskiego „Orła” Dawid Siteń, który zagrał w drużynie Gniezna.