Czwartek, 17.10.2019

VII Turniej Mikołajkowy

  • 11.12.2017, 11:42 (aktualizacja 21.12.2017, 14:04)
  • Małgorzata Kryk
 VII Turniej Mikołajkowy
Na hali zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w sobotę (9.12) odbył się VII Turniej Mikołajkowy Turniej Miast Partnerskich w halowej piłce nożnej. Wśród dostojnych Gości Turnieju znaleźli się: ks. dr Michał Maciołek, Kanclerz Kurii Zamojsko-Lubaczowskiej; Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Andrzej Wnuk, prezydent Miasta Zamość, Konrad Dziuba, reprezent Gminy Zamość; Marek Pogódź, radny Rady Miasta Zamość; Marian Jaworski Z-ca Kierownika Filii Urzędu Marszałkowskiego w Zamościu; Małgorzata Bzówka, yrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość, Henryk Kowalski, przewodniczący Wydziału Gier, jednocześnie sędzia główny turnieju.

W rozgrywkach piłkarskich wzięły udział zespoły z Zamościa i okolic oraz drużyny z miast partnerskich z terenu Ukrainy.Uroczystość otwarcia z odegraniem hymnów państwowych odbyła się na dali zamojskiego OSiR-u.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po oficjalnej ceremonii otwarcia zmagania piłkarskie odbyły się na trzech zamojskich halach sportowych m.in.: na hali OSiR, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5 oraz w III Liceum Ogólnokształcącym. Na otwarcie turnieju Andrzej Wnuk, prezydent Miasta Zamość złożył serdecznie podziękowania za organizację turnieju, który integruje miasta partnerskie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jakie drużyny wzięły udział w VII Turnieju Mikołajkowym poinformowała Małgorzata Farion, koordynatorka tego wielkiego wydarzenia sportowego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jednym z klubów który wystąpił w turnieju był zespół z Ukrainy. Jego trenerem jest Włodzimierz Sali, który grał kiedyś w barwach klubowych Hetmana. Marek Baranowski, były piłkarz Hetmana Zamość, a obecnie trener w DKS Gaudium Zamość stwierdził, że głównym celem turnieju było zaangażowanie w rozgrywki zagranicznych klubów sportowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Włodzimierz Sali z Ukrainy przyznał, że przyjazd do Zamościa traktuje z wielkim sentymentem.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Małgorzata Farion dodała, że turniej dostarczył wielu pozytywnych wrażeń.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Igor Antoniuk, ojciec dwóch chłopców, którzy uczestniczyli w rozgrywkach, a na turniej przyjechali z Łucka z Ukrainy przyznał, że baza sportowa w Zamościu prezentuje się na wysokim poziomie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas pobytu w Zamościu dzieci z Ukrainy miały okazje zwiedzić nasze miasto oraz wyszaleć się na Krytej Pływalni. Igor Antoniuk dodał, żee dla dzieci przyjazd do Polski to same pozytywne wrażenia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Sympatycznym akcentem podczas turnieju był mecz pokazowy dziewcząt UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska i DKS Gaudium Zamość. Dla zawodniczek wynik był sprawą drugorzędną ,najważniejszą okazała się możliwość zaprezentowania umiejętności piłkarskich podczas rozgrywek chłopców i przed wspaniałą zgromadzoną publicznością. Serdecznie podziękowania za organizację turnieju złożyła Małgorzata Bzówka, dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zakończenie turnieju ks. biskup Marian Rojek pasterz naszej naszej Diecezji otrzymał własnoręcznie wykonany herb klubu DKS Gaudium Zamość. Przyznał,że nadzieja zarówno w życiu jak i w sporcie przekłada się na zwycięstwo.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na podsumowanie turnieju ks. Tomasz Winogrodzki, prezes DKS Gaudium Zamość podziękował wszystkim zespołom za udział w turnieju, a szczególnie Małgorzacie Faron, która czuwała nad przebiegiem całego wydarzenia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkie drużyny na zakończenie rozgrywek zostały nagrodzone: dyplomami, pucharami i paczkami od Świętego Mikołaja. Organizatorem VII Turnieju Mikołajkowego Turnieju miast partnerskich w halowej piłce nożnej był Diecezjalny Klub Sportowy "Gaudium" Zamość.


Więcej o Turnieju Mikołajkowym usłyszymy w audycji rozmowa dnia w najbliższą środę (13.12) o godz. 11.15 i 15.40. Gościem rozmowy będą organizatorzy oraz uczestnicy turnieju.


 


 


 


 

Małgorzata Kryk

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (93)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe