Niedziela, 20.01.2019

Szlachetni Polacy w służbie zdrowia

  • 2.02.2018, 15:14 (aktualizacja 04.02.2018 17:03)
  • Joanna Mazurek
Szlachetni Polacy w służbie zdrowia
Relikwie błogosławionej lekarki s. Ewy Noiszewskiej i błogosławionej pielęgniarki s. Marty Wieckiej oraz obraz pod nazwą „Szlachetni Polacy w służbie zdrowia” od poniedziałku będą peregrynowały po naszej diecezji.

Jak tłumaczy diecezjalny duszpasterz służby zdrowia ks. Czesław Koraszyński, peregrynacja ma pomóc w duchowym przygotowaniu się diecezji zamojsko-lubaczowskiej do Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia na Jasną Górę, która odbędzie się w maju.

Relikwie będą peregrynowały po szpitalach, domach pomocy społecznej i hospicjum.

Obraz i relikwie będą peregrynowały po naszej diecezji do 25 maja. Podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 26-27 maja, zostaną przekazane diecezjom, które będą organizowały pielgrzymkę w roku 2019.

Joanna Mazurek
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe