Niedziela, 20.01.2019

Biłgoraj. Zaczipuj psa!

  • 7.02.2018, 06:46 (aktualizacja 07.02.2018 06:48)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Zaczipuj psa!
Wraz z początkiem 2018 roku biłgorajska Rada Miasta wprowadziła nową roczną stawkę opłaty od posiadania psów, która nie będzie obowiązywać tylko wówczas, gdy pies jest zaczipowany. Ma to na celu zapobieganie coraz większej bezdomności zwierząt.

Uchwała Nr XXIV/216/17 z dnia 22 lutego 2017r. głosi, iż stawka od posiadania jednego psa wynosi 118zł, zaś obowiązek jej uiszczenia obowiązuje od 1 stycznia 2018r.

Czemu ma służyć nowa ustawa, wyjaśnia burmistrz Biłgoraja, Janusz Rosłan:

Zabieg czipowania można wykonać w dowolnym gabinecie weterynaryjnym, zaś jego koszt to kwota 50zł. Następnie w Urzędzie Miasta Biłgoraj należy złożyć zaświadczenie wraz z dowodem identyfikacji i rejestracji psa wydane przez lekarza weterynarii, zaś dalszej rejestracji dokona już pracownik urzędu.

Opłatę bez wezwania należy uiścić w terminie do 30 kwietnia każdego roku, a w przypadku powstania obowiązku zapłaty po tej dacie, w terminie 14 dni od dnia powstania obowiązku podatkowego.

Joanna Ferens
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe