Niedziela, 20.01.2019

XV Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży

  • 7.02.2018, 10:40 (aktualizacja 07.02.2018 14:34)
  • Joanna Suszko
XV Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży zasoby prywatne ks. Tomasz Szady
Tegoroczne spotkanie młodzieży i duszpasterzy odbyło się w Warszawie.

W ostatni weekend (02-04.02) ponad 200 osób wzięło udział w XV Krajowym Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które obradowało w Warszawie. W tym wydarzeniu rokrocznie uczestniczy delegacja diecezji zamojsko-lubaczowskiej wraz z duszpasterzami. W tym roku przedstawicielami diecezji była młodzież skupiona w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży i grupie panamajoven.pl  oraz ks. Tomasz Szady, koordynator przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w diecezji.

Drugi dzień Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży poświęcony był tematowi Synodu Młodzieży i przeprowadzonego w związku z nim kwestionariuszowi. Przez kilka tygodni wypełniali go młodzi ludzie w całym kraju – tłumaczy ks. Tomasz Szady.

W program spotkania wpisana była możliwość poznania ciekawych miejsc w stolicy. Młodzi ludzie zwiedzili Pałac Kultury i Nauki i Centrum Nauki Kopernik. Dalsza część spotkania to praca w grupach nad realizacją programu duszpasterskiego dla młodzieży.

Niedzielne rozważania dotyczyły Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Znana jest już wstępna liczba zainteresowanej polskiej młodzieży w ŚDM w Panamie.

Ks. Tomasz Szady, dzieląc się wnioskami ze spotkania powiedział nam, że nie należy szczędzić czasu i wysiłku dla formacji młodych ludzi.

Więcej na temat przebiegu XV Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży usłyszą Państwo w poniedziałkowej (12.02) audycji grupy Panamajoven.pl o godz. 17:10.

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe