Czwartek, 21.03.2019

BIEG NAD TANWIĄ

  • 12.04.2018, 13:47
  • Małgorzata Kryk
BIEG NAD TANWIĄ
W ramach imprezy "Jarmark Susiecki" na stadionie sportowym Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suścu przy ul. Spółdzielczej 5 dnia 29.04 odbędzie się "BIEG NAD TANWIĄ".

Co roku na "Jarmark Susiecki" przyjeżdżają mieszkańcy z regionu oraz liczne grono turystów, których przyciąga piękno przyrody Roztocza. Krzysztof Łagowski, inspektor do spraw promocji Urzędu Gminy Susiec przyznał, że w czasie Jarmarku można będzie zasmakować smaków produktów spożywczych, z których słynie nasz region, a osoby aktywne będą mogły wziąć udział w biegu i marszu z kijami nordic walking.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Start imprezy sportowej zaplanowano na godz. 12:00, a biegacze i sympatycy marszu z kijami nordic walking będą mieli do pokonania dystans trasy, która wynosi 10 km. Trasa będzie wiodła ze stadionu, od ulicy Spółdzielczej przez urocze lasy z metą w miejscu startu. O szczegółowej trasie biegu poinformował Krzysztof Łagowski.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zarówno bieg jak i marsz Nordic Walking zostaną przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych: dla kobiet i trzech kategoriach wiekowych dla mężczyzn. Zawodnicy biorący udział w marszu nordic walking wystartują tuż za biegaczami. W biegu mogą wziąć udział osoby od 16 roku życia, a w marszu nordic walking od 12 roku życia. Bieg oraz marsz cieszą się ogromnym zainteresowaniem, dlatego do Susca co roku przyjezdzja osoby z terenu całej Polski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Łagowski zachęca do udziału w biegu oraz marszu, chociażby ze względu na uroczą trasę.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Łagowski dodał, że osoby, które na co dzień związane są z kijami nordic walking biorą udział nie ze względu na wygraną, ale przede wszystkim dla zdrowia i ruchu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Suścu na potrzeby aktywności fizycznej stworzono szlaki turystyczne, gdzie można śmiało uprawiać turystykę pieszą.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Zapisy przyjmowane są do 26.04 na stronie [kliknij tutaj]. Ilość uczestników jest ograniczona ponieważ przewidziano 250 medali. Wszyscy uczestnicy, którzy zapiszą się na biegu i marsz otrzymają pamiątkowy medal. Zwycięzcom za miejsca I-III zostaną wręczone puchary, medale i dyplomy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Warto dodać, ze niebawem w Suścu otworzony zostanie nowoczesny stadion, gdzie czas wolny będzie można spędzać aktywnie.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dekorację zaplanowano o godz. 14:00.na scenie „Jarmarku Susieckiego”, w parku k. stacji PKP, przy ul. Kolejowej. Zawodnicy niepełnoletni zobowiązani są posiadać formularz podpisany własnoręcznie przez rodzica lub opiekuna zezwalający na udział w rywalizacji. 

 

Małgorzata Kryk
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe